Міжнародний день рідної мови відзначають щорічно 21 лютого. Міжнародний день рідної мови проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всес
... Читати далі »
Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).
Щороку 23 серпня ми вшановуємо одну з головних національних святинь - Державний Прапор України. Держаний прапор - є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Вже 25 років він майорить над будівлею Верховної Ради України. Під ним ми будуємо нашу країну, боронимо її територіальну цілісність, досягаємо суспільних, мистецьких і спортивних звершень, перемагаємо на міжнародних конкурсах і змаганнях. Мить, коли піднімається Державний Прапор України - це момент піднесення, який сповнює серця гордістю. Замайорів сьогодні Державний Стяг і над Білоцерківщиною! На свято завітала директор департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації В.Б. Рогова. Шановні колеги! Прийміть найщиріші привітання з нагоди цієї урочистої події! Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всізх наших справах і звершеннях!
Щороку 7 квітня населення планети відзначає Всесвітній день здоров'я.
Однією з головних завдань сучасної школи є виховання здорової дитини, охорона здоров'я людини.
Вирішення проблеми збереження власного здоров'я закладено у самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцнення і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя. Діти повинні усвідомлювати, що майбутнє кожного, як і держави в цілому – за здоровими поколіннями, бо фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь іншим людям.
Сьогодні на рівні держави діє близько десяти національних програм, головним завданням яких є пропаганда здорового способу життя дітей та молоді, через проведення науково-методичних конференцій, семінарів-тренінгів, круглих столів, лекцій, практичних занять для педагогічних працівників, психологів.
Для організації профілактичної роботи в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах доцільно організовувати проведення: тематичних лекцій щодо профілактики шкідливих
... Читати далі »
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Учні Піщанського НВО теж не оминули дану подію. Вчителем української мови та літератури, Роїк Юлією Миколаївною, було підготовлено та проведено свято до Дня рідної мови "Шануймо мову нашу рідну".
До проведення цього свята були залучені учні 5 - 11 класів. Діти виконували вірші не тільки відомих українських письменників, а й власні. Учень 11 класу, Крижанівський Олександр, зачитав власний вірш " Чорне море".
Учнями 7-8 класів виконувались гуморески Павла Глазового. Чарівні дівчата потішили глядачів піснями " Батьківська мова", " Рідна мова", "Україна". Школярі вразили глядачів своїми
... Читати далі »
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначили Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.
Дане свято можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі. Шанували рідну мову і на Білоцерківщині. У загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли лінійки, навчальні заняття, виховні години присвячені цій події. У бібліотеках були організовані книжкові виставки, проведені бібліотечні уроки.
Кожного року відзначають два свята Миколая. Перше - 22 травня, а друге - 19 грудня.
Зимового Миколая відзначають урочисто, запрошують гостей. Святого Миколая люди люблять, бо він - захисник усіх бідних і знедолених. Найбільше люблять і шанують його діти. Для них він - почесний охоронець і завжди приходить з подарунками.
Завітав він в гості і до учнів Фастівського НВО. Школярі та дітки дитячого садочка зустріли його привітно. Розповіли історію виникнення свята, безліч цікавих віршиків, а також підготували та інсценізували українські народні казки. Святий Миколай на прощання вручив кожній дитині подарунок та побажав веселих новорічних свят!
18 грудня 2015 у Яблунівському НВК відбувся захід до дня Святого Миколая «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок». На ньому були присутні такі персонажі як: Антипко, янгол та Святий Миколай, який приніс подарунки всім діткам. Малеча із задоволенням розповідала віршики дідусю. Хоровод з головними персонажами свята порадував дітей.
Кожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення має право на життя, на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей…
Як хочеться, щоб у нашій країні таке поняття як «діти з особливими потребами» стало для наших «державних мужів» преорітетним: гострим і актуальним.
Адже здоров’я для нас – це не просто «бути модним», а є життєвою необхідністю і єдиною змогою вижити у складних життєвих ситуаціях.
Коли ми почнемо називати речі своїми іменами, коли ми визнаємо, що люди з особливими потребами, найперше, є
... Читати далі »
У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває не однозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить голодомор 1923 - 1933р в Україні .
З 23 по 27 листопада у Глушківському НВО до 82-річниці Голодомору відбулися ряд заходів, якими вчителі намагалися донести до сердець учнів страшні сторінки нашого минулого, і, насамперед , недопушення подібного в історії суспільства.
На протязі тижня в усіх класах пройшли бесіди , виховні години на тему: «Голодні 1932 -1933 роки. Пам’ятаємо», інформаційні хвилинки, п’ятихвилинки на уроках історії.
Четверта субота листопада – поминальна по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932 – 33 рр. Учні Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 вшанували пам'ять жертв голоду покладанням квітів до пам’ятного хреста у міському парку, уроками пам’яті та літературно-музичною композицією-реквіємом. Дівчата з гурту «Квітуча Україна» виконали пісні «Голодомор» та «Свіча».
З глибокою шаною і трепетом учнями були запалені свічки Пам&rsqu
... Читати далі »
У Биковогребельському НВО відбулися заходи по вшануванню жертв Голодомору. Директор школи В.В.Онопрієнко розповів про жертви голодних років у селі, а вчитель історії В.В.Кравченко провела позакласний захід. Учні вшанували хвилиною мовчання замучених голодом людей.
27 листопада 2015 року в Піщанському НВО відбулася лінійка-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933р «Страшні роки моєї України».
Їм – неоплаканим і невідспіваним.. Їм – похованим без труни й молитви, позбавлених могили й шани – присвячується ця лінійка.
На лінійці ознайомили учнів з історичними передумовами виникнення Голодомору та вшанували світлу пам’ять безвинно замучених голодом людей. А також нагадали про те, що 28 листопада о 16 годині кожен може приєднатися до акції «Запали свічку».
Група дітей на чолі з шкільним бібліотекарем, Троцькою М.П., відвідали на цвинтарі пам’ятник жертвам голодомору. Були присутні директор будинку культури Крижанівська А.В. та сільський бібліотекар Кошенко О. П.
З метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей, поглиблення знань про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховання поваги до історичного минулого свого народу, патріотизму та зацікавленість до вивчення історичного минулого України з 25 по 27 листопада у Матюшівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходили заходи до Дня жертв Голодомору. 25 листопада педагогом-організатором та учителем історії була організована виставка літератури та конкурс малюнків, 27 листопада проходив виховний захід для учнів 1-9 класів «Пам’ять не стерти роками». Учні розповідали вірші, читали спогади односельців про роки голодомору, дивилися фільм «Голодомор 32-33. Справжня причина смерті».
З метою вшанування пам’яті загиблих від Голодомору 1932-1933 років в гімназії було проведено єдиний урок «Пам'ять вічна…». Під час уроку учні 5-11 класів перегорнули страшні сторінки історії, переглянули уривок з документального фільму. На уроці прозвучали свідчення очевидців тих страшних років. Учасники заходу вшанували пам'ять мільйонів предків, безвинно замучених голодом хвилиною мовчання, запалили свічку пам’яті…
Для учнів 1-4 класів проведено виховну годину «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає».
На жаль, наш народ має скорботні дати, одна з яких - День вшанування пам’яті загиблих у роки голодоморів. 27 листопада у школі під час лінійки звучала пісня «Свіча» у виконанні О. Білозір, згадувались сумні факти, пов’язані із геноцидом нашого народу, спогади очевидців, вражаюча статистика і жахливі фотокадри… Хвилина мовчання прозвучала у наших серцях.
Разом з учнями ми відвідали пам’ятний знак у с. Поправка, запалили свічку пам’яті, яку виявив бажання потримати кожен учасник мітингу. Пам'ять про це лихоліття буде жити у наших серцях !
27.11.2015 року учні Макіївського НВО вшанували пам'ять жертв голодомору і те страшне лихоліття, що випало на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі.
Лінійка пам'яті розпочалася віршем під супровід реквієм Моцарта. Учні переглянули відео про трагічні події у нашому краї. Всіх присутніх до сліз розчулили: вірш дівчинки «Молитва до Бога» та інсценізація учня 5 класу «Я ще не вмер». З болем у серці діти слухали останні колискові матерів для своїх дітей.
У кінці заходу учні запалили священний вогонь – свічку пам’яті, молилися за невинноубієнних в роки голодомору в Свято-Покровському Храмі. Кожен учень отримав білий паперовий журавлик – символ життя. Усіх об'єднало одне бажання, щоб ніколи ні одна дитина світу не померла від голоду.
Незрозумілий був той голод. І вродило на городах, на полях, вистачило б усім до нового врожаю, ще й на продаж залишилося. Так ні, за вказівкою з верху все в людей було забране, вивезене.
Збігло з тих пір 82 роки, але в пам’яті народній залишилась біль від цієї несправедливості.
Саме цій даті, 27 листопада в Фастівському НВО, був присвячений урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»
27 листопада учні Маловільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 зібралися на священну лінійку-реквієм пам’яті жертв Голодомору. Учні доєдналися до загальнодержавної хвилини мовчання та акції « Запалимо Свічку пам’яті» на знак вшанування невинно загиблих наших предків страшною мученицькою смертю у 1932-1933 роках.
В Сорокотязькому НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» відбулася лінійка-реквієм «Вогонь пам’яті» до Дня па́м'яті жертв голодомору. Учні декламували вірші про страшні 32-33 роки, запалили свічку пам’яті та вшанували жертв геноциду хвилиною мовчання.