У профільному відомстві повідомили, що процес оптимізації мережі навчальних закладів викликаний зниженням кількості учнів, внаслідок низької народжуваності впродовж 20 років
Прес-службою Міністерства освіти і науки поширено повідомлення щодо процесу оптимізації мережі навчальних закладів.
"У країні, як і в усьому світі, відбувається процес оптимізації мережі навчальних закладів. Скорочення кількості шкіл викликане тим, що за 20 років кількість учнів внаслідок зниження народжуваності зменшилася майже на 40%", - заявили в Міністерстві освіти.
Посилаючись на дані Державної служби статистики у Міносвіти зазначають, що загальна кількість населення продовжує зменшуватися.
"Так, протягом останніх трьох років (2010/2011-2012/2013) кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах зменшилась на 77 тис., що призвело до скорочення мережі шкіл" , - повідомляють в МОН.
Таким чином, 2012 року місцевими органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування прийнято рішення щодо ліквідації, у зв’язку з відсутністю контингенту, 78 загальноосвітніх навчальних закладів.
"Окрім того, процес оптимізації мережі навчальних закладів передбачає також реорганізацію шляхом злиття, об’єднання, роз’єднання, відкриття нових закладів, що впливає на загальну кількість закладів", - зауважили у відомстві. Також виведено з державного реєстру навчальні заклади, що тривалий час не функціонували.
За інформацією Державної служби статистики України на початок 2012/2013 навчального року налічується 19,7 тис. загальноосвітніх навчальних закладів, включаючи вечірні (змінні) школи, а також гімназії, ліцеї, колегіуми, навчально-виховні комплекси (об’єднання), спеціальні школи (школи-інтернати), школи соціальної реабілітації та санаторні школи.
У Міносвіти зазначають, що до початку нового навчального року відкрито близько 40 нових приміщень загальноосвітніх навчальних закладів.
Також в освітньому відомстві нагадали, що у вересні минулого року урядом прийнято розпорядження "Про схвалення методичних рекомендацій щодо складення регіональних планів створення освітніх округів та модернізації мережі професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі, шкіл-інтернатів".
Відповідно до зазначених рекомендацій, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюються заходи з планування розвитку мережі сучасних навчальних закладів у сільській місцевості.
"Протягом трьох останніх років, у цілому, по країні спостерігається позитивна тенденція щодо кількості учнів початкових класів. За умови збереження темпів зростання народжуваності є перспективи розвитку мережі шкіл", - переконані в Міністерстві освіти.
За матеріалами: Освіта.ua
|