Вівторок, 30.04.2024, 04:32
Методична служба
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Актуально! [732]Атестація педпрацівників [13]
Батькам [4]Вітаємо! [197]
День сьогодні [108]Державна підсумкова атестація [20]
Діловодство [2]Документ [14]
Закінчення навчального року [27]Запрошуємо до обговорення [2]
ЗНО [46]Інклюзивне навчання [2]
Інспектування [4]Конкурс [106]
Методичні заходи [558]Науково-методична рада РМК [3]
Нарада директорів [28]Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи [14]
Обдарована дитина [85]Педагогічні кадри [55]
Позакласна робота [39]Початок навчального року [105]
Предметний тиждень [102]Тема тижня [10]
Управлінська діяльність [36]Спорт [29]
Шкільні новини [413]
Корисні посилання

СТРІЧКА НОВИН

Освітній портал

Президент України Віктор Янукович під час розширеного засідання Кабінету Міністрів 27 лютого 2013 року проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Вони передбачатимуть збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей.

Нові соціальні ініціативи здійснюватимуться за 4 основними напрямками:
підвищення якості життя для сімей з дітьми;
кожній дитині – всебічний розвиток;
сімейний затишок – кожній дитині;
створення «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми. 

1. Важливим завданням сьогодення – є створення належних матеріальних умов для тих, хто зараз ростить дитину.

Підвищення якості життя для сімей з дітьми передбачає:

· збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

· збільшення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом;

· збільшення у 2013 році соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

У 2012 році суттєво збільшено державну підтримку для малозабезпечених непрацездатних осіб. Новими ініціативами передбачено це зробити і щодо дітей.

У результаті кожна малозабезпечена сім’я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця 2013 року - на 619 грн., у 2014 р. – на 976 грн. у порівнянні з 2012 роком.

Окрема увага має бути приділена дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Тому новими соціальними ініціативами буде збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом (з найтяжчим ступенем функціональних обмежень) на 25 % (з 486 до 729 гривень для дітей віком до 6 років та з 605 до 907 гривень для дітей віком 6-18 років). Розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено у півтора рази, що дасть кожній сім’ї додатково від 243 до 302 гривень щомісяця залежно від віку дитини.

Президентом України В.Януковичем надано доручення Уряду невідкладно усунути несправедливість щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку та піклування, які водночас є інвалідами та збільшити на 894 грн щомісячний розмір соціальної допомоги для таких дітей (з 1944 до 2838 гривень для дітей віком до 6 років та з 2420 до 3314 гривень для дітей віком 6-18 років)

2. Новими соціальними ініціативами окремо виділено блок питань, що стосуються всебічного розвитку кожної дитини.

Цей процес має починатися з дошкільного віку. Головний його елемент – дитячі садки. Кожній дитині має бути забезпечено доступ до дошкільної освіти. Протягом 2013-2014 років передбачається розширити мережу дошкільних навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити місцями 85% дошкільнят та відповідатиме європейським стандартам. Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю.

У сучасних умовах особливого значення набуває підтримка обдарованих дітей. Президентом України В.Ф.Януковичем 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості.

Ініційовано функціонування обласних і всеукраїнських літніх шкіл для обдарованих дітей із залученням до їх роботи провідних фахівців та вчених. На сьогодні 13 регіонів за власною ініціативою проводять літні математичні та мовні школи, де діти мають змогу розвиватися й оздоровлюватися. Проведення у всіх регіонах літніх шкіл дасть поштовх для удосконалення роботи з обдарованими дітьми.

Також Президентом започатковано програму «Інтелектуальне майбутнє України» для найталановитіших дітей з метою створення додаткових умов і можливостей для реалізації своїх талантів. Ініціативою передбачається створення умов для талановитих і обдарованих дітей для проведення наукових досліджень на базі спеціального Центру Малої академії наук.

Кожній дитині мають бути створені можливості для розвитку творчих здібностей. Нові ініціативи передбачають підвищення рівня охоплення позашкільною освітою до 70% дітей. На сьогодні позашкільною освітою охоплено лише 40% дітей відповідного віку – це 1,5 млн дітей.

Суттєвим елементом гармонійного виховання дитини є фізична культура і спорт. Незадовільне здоров’я школярів – надзвичайно актуальна проблема, яка стосується близько двох третин підлітків. Профілактика захворювань, у тому числі через заняття спортом відіграє важливу роль.

Тому першочерговими завданнями місцевої влади Президентом визначено наведення ладу зі шкільними спортивними майданчиками, більшість з яких перебуває у занедбаному стані. Оновлення у 2013-2014 роках застарілих спортивних майданчиків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів сприятиме залученню дітей до занять фізичною культурою та спортом, а також популяризації здорового способу життя. Таким чином, в країні необхідно протягом двох років модернізувати майданчики понад 28 тис. шкіл та садочків.

У 2015 році Україна проводитиме фінальний турнір Чемпіонату Європи з баскетболу, що дає можливість зацікавити цим видом спорту ще більшу кількість дітей, дати їм альтернативу сумнівним вуличним розвагам.

З цією метою Президентом запропоновано провести у 2014–2015 роках Національний турнір шкільних баскетбольних команд "Євро – 2015”. Проведення національного турніру сприятиме популяризації серед дітей і молоді спорту та здорового способу життя.

Учасниками змагань стануть близько 10 тис. шкільних баскетбольних команд. Відбудеться майже 8 тис. баскетбольних зустрічей, які визначать переможців усіх районних і міських змагань. На наступному етапі визначаються 32 кращі шкільні команди України, які і розіграють Кубок. Регіональні фінали планується провести у спортивних комплексах, підготовлених до фіналу чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року.

Оперативно і стовідсотково мають вирішуватись питання забезпечення дітей з особливими потребами життєво необхідними засобами реабілітації – протезними, ортопедичними виробами, засобами спілкування та обміну інформацією. Вони не повинні опинятися на узбіччі повноцінного життя.

Вимогою Президента є забезпечення навчальною літературою спеціальних навчальних закладів для дітей з вадами зору. На сьогодні в таких закладах навчання здійснюється за підручниками, які надруковані за радянських часів і не відповідають сучасним вимогам.

3. Окремий блок завдань – охоплення особливим піклуванням дітей, які мають проблеми зі здоров’ям.


Важливим напрямком нових соціальних ініціатив - є забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї.

Створення протягом 2013-2014 років мережі центрів денного перебування для дітей-інвалідів (відділень при реабілітаційних центрах) дасть змогу піклуватися про 15 тис.дітей з особливими потребами .

Через скрутне матеріальне становище батьки дітей-інвалідів не можуть звільнитися з роботи та доглядати їх, тому вимушені віддавати дітей до інтернатних закладів. Можливість залишити на декілька годин протягом доби дитину-інваліда у спеціалізованому закладі створить умови для сімейного виховання дітей-інвалідів, отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів.

Досі зберігається таке тривожне явище, як відмова матері від дитини у пологовому будинку. Хоча в більшості випадків держава здатна допомогти матерям, які опинилися у важких життєвих обставинах.

На сьогодні близько 700 дітей щорічно залишають у пологовому будинку. Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, необхідно розширити у 2013-2014 роках мережу центрів матері та дитини. У таких закладах матір з дитиною будуть забезпечені тимчасовим житлом та соціальним супроводом.

Особливого значення набуває раннє виявлення вроджених вад і затримок розвитку дитини і вчасна медико-соціальна допомога.

Створення у всіх регіонах патронатної служби при дитячих поліклініках, соціально-реабілітаційних центрах або Будинках дитини забезпечить вчасне медичне і психологічне супроводження матері з дитиною. Допомога надаватиметься дитині з моменту її народження, що сприятиме зменшенню інвалідизації дітей, стан яких потребує ранньої корекції та подальшої реабілітації.

4. Через відсутність нині зв’язку скривджених дітей зі спеціалістами, які можуть вислухати, дати пораду, залучити необхідних фахівців для невідкладної допомоги як словом, так і справою, в країні постійно трапляються трагічні випадки: безкарне знущання однолітків, жорстоке поводження батьків з дітьми, що подекуди спричиняють суїцид.

З метою турботи держави про дітей, які потребують невідкладної допомоги, Президент В.Ф.Янукович доручив Уряду створити всеукраїнську "гарячу телефонну лінію” з питань захисту сімей з дітьми, яка буде оперативно приймати та організовувати термінове реагування органів державної влади та установ на порушення прав дітей, випадки насилля над дітьми.

Створення «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми забезпечить можливість для оперативного реагування на порушення прав дітей, випадки загроз їх життю та здоров’ю. Крім того, діти зможуть вчасно отримати невідкладну психологічну допомогу та поради фахівців.



ЩО ЗРОБЛЕНО ЗА 2010-2012 РОКИ 

 
З перших днів роботи Уряд на основі стабілізації економіки поетапно забезпечував підвищення соціальних стандартів.

Не дивлячись на те, що Уряд приступив до виконання повноважень з березня 2010 року, а державний бюджет на 2011 рік було прийнято у кінці квітня 2010 року, соціальні стандарти  були підвищені з 1 січня 2010 року. Усім пенсіонерам та одержувачам державних соціальних допомог виплати були перераховані та доплачені з 1 січня 2010 року. Працівникам бюджетної сфери заробітна плата також була доплачена з 1 січня 2010 року.

 

Протягом 2011 року соціальні стандарти підвищувати також чотири рази, а у 2012 році – передбачено їх підвищення протягом 5 разів.

 

Як наслідок, протягом 2010-2011 років та з урахуванням затверджених розмірів на 2012 рік збільшено соціальні стандарти у порівнянні з 2009 роком:

 

- на 60-65 % прожиткові мінімуми, зокрема для:

дітей до 6років – на 60,7% (у середньому із 569 грн. у 2009 р. до 915 грн. у 2012 р.);

дітей від 6 до 18 років – на 59,9% (у середньому із 713 грн. у 2009 р. до 1141 грн. у 2012 р.;

працездатних – на 61,1% (у середньому із 681,5 грн. у 2009 р. до 1098 грн. у 2012 р.);

осіб, які втратили працездатність – на 65% (у середньому із 510 грн. у 2009 р. до 842 грн. у 2012 р.).

 

- на 70,7 % мінімальну заробітну плату (у середньому із 643 грн. у 2009 р. до 1098 грн. у 2012 р.);

 

- на 65 % мінімальну пенсію за віком (у середньому з 510,5 грн. у 2009 р. до 842,3 грн. у 2012 р.);

 

- на 46,7 % посадовий оклад працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки для визначення посадових окладів працівників бюджетної сфери (у середньому із 545 грн. у 2009 р. до 799,8 грн. у           2012 р.);

- у 2,3 рази розміри допомоги при народженні дитини (першої дитини - із 12240 грн. у 2009 р. до 28830 грн. у грудні 2012 р., другої дитини – із 25000 грн. у 2009 р. до 57660 грн. у грудні 2012, третьої і наступної дитини – із 50000 грн. у 2009 р. до 104400 грн. у грудні           2012 р. );

 

- вперше в Україні запроваджено допомоги для дітей малозабезпечених сімей від 3 до 18 років (у 2011 р. для дітей від 3 до 13 років – 60 грн., у 2012 р. - 120 грн., для дітей від 13 до 18 років у 2011 р. 100 грн., у 2012 р. -230 грн.);

 

- вперше за останні роки з 1 липня 2011 року розпочато підвищення розміру доплати до пенсії членам сімей загиблих інвалідів війни (одержували у червні 2011 р. 25% прожиткового для пенсіонерів -191 грн., з 1 липня 2011 р. 36% прожиткового для пенсіонерів – 275 грн.,, з 1 жовтня 2012 р. 36% прожиткового для пенсіонерів 282 грн., з 1 грудня 2011 року 36% прожиткового для пенсіонерів – 288 грн., а у 2012 році 42% прожиткового мінімуму для пенсіонерів – у середньому 353,6 грн.) ;

 

- з 1 січня 2012 року підвищено розміри пенсійних виплат:

 

- інвалідам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС близько двох разів (одержували 1815,1 грн., одержують з 1 січня 2012 р. – 3539,11 грн., додатково 1724,1 грн.);

 

- інвалідам-війни більше, як на 20 % (одержували 2589,5 грн., одержують з 1 січня 2012 року 2926,69 грн., додатково 337,19 грн.);

 

- доплати до пенсії дітям-війни на 20,5 % (одержували 49,8 грн., у 2012 році одержують 60 грн.);

 

- видатки державного бюджету на 2012 рік для забезпечення інвалідів протезами збільшено на 43 % (у 2011 р. було 361,4 млн. грн., а у 2012 році передбачено 516,9 млн. грн.).  

 

 

НАПРЯМИ НОВИХ СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ

 

1. Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою:

 

Проблеми: 

 

На даний час:

-    7,8% рівень безробіття за методологією МОП;

-    20% молодіжне безробіття;

-    10% безробітні особи передпенсійного віку;

-    30% безробітні у сільській місцевості.

 

Необхідно: 

 

- обсяг державного замовлення формувати за участю місцевих органів влади, роботодавців у залежності від потреб економіки, а не від можливостей освітніх закладів;

 

     - запровадити стажування студентів та учнів профтехучилищ у роботодавця у період навчання, що розширить їх можливість у працевлаштуванні;

 

     - стимулювати роботодавців, які працевлаштовують  молодь, інвалідів, осіб передпенсійного віку, сиріт, одиноких батьків та інших уразливих категорій  за рахунок Фонду соціального страхування на випадок безробіття (можливо зменшення внеску) та Фонду соціального захисту інвалідів (безвідсоткова позика);

 

     - запровадження професійного навчання безробітних інтегрованим професіям та підтвердження кваліфікації, набутої шляхом неформального професійного навчання;

 

     - створення сільських кооперативів з переробки сільськогосподарської продукції, відновлення роботи цукрових  та цегельних заводів у сільській місцевості, що дасть можливість створити робочі місця на селі. 

 

      

2. Трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку.

 

Проблема:

 

8 млн. 845 тис. пенсіонерам, які отримують трудову пенсію, осучаснено індивідуальний заробіток лише до середньомісячної заробітної плати у галузях економіки за 2006 рік, яка складала 928 грн. 81 грн. 

 

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у галузях економіки за 2007 рік склалася 1197,91 гривень.

 

Необхідно: 

Розпочати  осучаснення заробітку для обрахування пенсій до рівня середньомісячного заробітку у галузях економіки за 2007 рік – з 1 травня 2012 року.

 

 

Результат: 

Протягом травня-грудня 2012 року 8 млн. 845 тис. пенсіонерів отримає додатково щомісячно у середньому 103,60 гривень.

 

 

 

3. Для членів сімей померлих інвалідів війни - підвищення пенсійних виплат.

 

Проблема: 

На даний час проживає 172377 членів сімей померлих інвалідів війни, які з 1 січня 2012 року отримують доплату до пенсії у розмірі 28% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому члени сімей загиблих інвалідів війни отримують доплату до пенсії 42%, що є соціально несправедливо.

 

Оскільки члени сімей загиблих і померлих інвалідів війни є за втратами однаковими, то різне підвищення до пенсії є соціально несправедливим. 

 

Необхідно:

Для членів сімей померлих інвалідів війни - підвищити пенсійні виплати з травня 2012 року з 28% до 42%..

 

 

Результат:

 

172 тис. 377 членів сімей померлих інвалідів війни отримають додатково щомісячно:

 

-    у травні-червні 2012 року 117,32 грн.;

 

-    у липні-вересні 2012 року 118,16 грн.;

 

-    у жовтні – грудні 2012 р. 121,15 грн.;

 

-    середньому протягом травня – грудня 2012 року 119,1 гривень.

 

 

4. Для учасників війни – підвищення розміру пенсійних виплат.

 

Проблема: 

 

Учасники війни, які своєю працею забезпечували перемогу у Великій Вітчизняній Війни, з 2006 року одержують підвищення до пенсії у розмірі: 

 

- нагороджені медалями – 15% прожиткового, що у середньому за 2012 рік складе лише 126,3 грн.; 

 

- без нагород – 10% прожиткового,  що у середньому за 2012 рік складе лише 84,3 гривні.

 

На даний час проживає 1307,2 тис. учасників війни, із яких:

 

-          276 тис. 020 осіб, які нагороджені медалями;

 

-  1 млн. 031 тис. 172 особи, які не мають нагород.

 

Необхідно:

 

З 1 травня 2012 року збільшити підвищення до пенсії для:

 

-    учасників війни, нагороджених медалями, з 15 до 20%;

 

-    учасників війни без нагород з 10 до 15%.

 

Результат:

- 276 тис. 020 учасників війни, нагороджені медалями, отримають у травні - грудні додатково у середньому щомісячно 42,5 грн. (за вказаний період середньомісячна виплата склала б 127,6 грн., а з урахуванням підвищення складе 170,1 грн.) ;

 

- 1 млн. 031 тис. 172 учасника війни, які не мають нагород,  отримають у травні - грудні додатково у середньому щомісячно 42,5 грн. (за вказаний період середньомісячна виплата склала б 85,1 грн., а з урахуванням підвищення складе 127,6 грн.) ;

 

5. Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу, – гідну пенсію.

 

Проблема:

На даний час пенсію отримують 606,2 тис. осіб. Останній раз перерахунок пенсії здійснювався на початку 2008 року. 

Середній розмір пенсії у зв’язку з цим перерахунком складає для зазначених осіб:

-                      за вислугу років  1924,6 грн.;

-                      по інвалідності 2087,3 грн.;

- за втрату годувальника 948,8 грн. 

У зв’язку з збільшенням фонду грошового забезпечення з період з 2008 року розміри пенсійних виплат у нових пенсіонерів перевищують розміри пенсій, призначених до 2008 року.

 

Необхідно:

Осучаснити пенсійні виплати для пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року.

 

 

Результат:

 

Для 606,2 тисячі зазначених пенсіонерів буде поетапно перераховано пенсії до сучасного рівня грошового забезпечення.

 

 

 

РОДИННЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ТА СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК

 

6. Попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання своєчасної допомоги - основне завдання органів влади.

 

      Проблема:    

На даний час не здійснюється попереднє виявлення проблем у сім’ях, особливо з дітьми, та не вживаються заходи щодо усунення цих проблем, а тому батьки позбавляються батьківських прав на дітей, розвивається алкоголізм та наркоманія.

 

Необхідно:

 

Створити у 2012 році інститут соціальних працівників, які б:

     - здійснювали своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо у сім’ях з дітьми, інвалідами;

     - вживали заходів щодо надання допомоги в усуненні можливих проблем, шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті професії, освіті, лікуванні, соціальній реабілітації;

     - сприяли у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг;

     - сприяли залученню до надання допомоги сім’ям благодійними фондами, громадськими організаціями, державними органами.

 

     

     Результат:

 

     Попередження проблем у сім’ї, зменшення майбутніх проблем, особливо при лікуванні громадян, утриманні дітей сиріт у будинках інтернатах тощо.

 

 

7. Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування. 

 

Проблема:

 

Близько 24 тисячі дітей-сиріт проживають у будинках-інтернатах, утримання яких здійснюється за рахунок коштів бюджету.

 

 

Необхідно: 

 

- найбільш амбітне завдання – повернути 24 тисячі дітей, які проживають  у будинках інтернатах у сімейні форми проживання;

 

- внаслідок запровадження районного виявлення сімейних проблем та вжиття відповідних заходів працевлаштування, лікування батьків, надання їм психологічної допомоги, вжиття заходів щодо недопущення  позбавлення дітей батьківського піклування;

 

- кардинально підвищити якість надання соціальних послуг дітям у будинках-інтернатах та максимально наблизити умови перебування цих дітей до сімейних форм виховання. 

 

 

Результат:

 

- 24 тис. дітей-сиріт отримає сімейний затишок, що зіграє позивну роль у їх майбутньому житті, прискорить адаптацію до суспільного життя;

 

-  поліпшиться соціальний захист дітей-сиріт.

 

 

 

МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ – ПІДВИЩЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ

 

8.  Вперше в Україні - забезпечення малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей, малозабезпечених сімей.

 

Проблема:

 

На даний час державна допомога дітям та пенсіонерам і інвалідам із малозабезпечених сімей виплачується як різниця між граничним рівнем забезпечення прожиткового мінімуму, це відповідно - 50% та 80%, і фактичними доходами. 

 

 

Необхідно:

 

- забезпечити пенсіонерам та інвалідам підвищення граничного рівня прожиткового мінімуму з 80 до 100% прожиткового мінімуму до якого доплачується допомога малозабезпеченим сім’ям;

 

 - підвищити рівень прожиткового мінімуму до якого доплачується допомога на дітей малозабезпечених сімей з 50 до 75 відсотків.

 

Результат: 

 

- 236 тис. дітей, які на даний час отримують таку допомогу, у середньому отримають щомісячно додатково у середньому 259,7 грн.;

 

- 7,4 тис. пенсіонерів та інвалідів отримають додатково щомісячно 168 гривень.

 

 

 

ІНВАЛІДАМ – ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

9. Вперше в Україні за роки незалежності -  кожному інваліду необхідний протез та крісло колісне.

 

 

Проблема:

 

283 тис. інвалідів потребують забезпечення протезами та кріслами колісними. 

 

Забезпеченість інвалідами протезами та кріслами колісними складала:

 

2010 рік -  49,8 %;

2011 рік – 43,6 %;

2012 рік – 74,1 %.

 

 

Необхідно:

 

Забезпечити у 2012 році кожного інваліда, які потребують, протезом та кріслом коляскою.

 

     

Результат:

 

     283 тис. інвалідів будуть забезпечені більш повноцінним життям.

 

 

10. Вперше в Україні – запровадження окремої державної підтримки сімей, які виховують дітей із дитячим церебральним паралічем.

 

 

Проблема:

 

 

На даний час проживає понад 30,4 тисячі дітей із ДЦП, які не отримують достатніх реабілітаційних послуг, особливо нових та нетрадиційних реабілітаційних послуг (іпотерапія, дельфінотерапія тощо).

 

 

Необхідно:

 

 Передбачити окрему бюджетну програму у державному бюджеті для реабілітації дітей із дитячим церебральним паралічем, у тому числі надання підтримки недержавним благодійним фондам та недержавним реабілітаційним центрам.

 

Результат:

 

30,4 тис. дітей можуть поліпшити стан свого здоров’я та розпочати процес відновлення своїх функцій.

 

 

11. Психічно хворим – сімейний затишок.

 

Проблема: 

 

На даний час виплачується державна допомога у розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічно хворими, які проживають у сім’ях. 

 

На даний час така допомога по догляду здійснюється у незначних розмірах.

 

 

Необхідно:

 

- поетапно збільшувати розмір допомоги з метою утримання психічно хворих у сім’ї.

 

 

Результат: 

 

- повернення психічно хворих у родинні умови проживання;

 

-    підвищення рівня соціального сімей, у яких проживають психічно хворі.

 

 

12. Кожному інваліду війни – підвищити розмір одноразової допомоги до 5 травня.

 

Наш уряд щороку збільшує одноразову допомогу ветеранам до 9 травня. Цього року вона збільшиться радикально:

для ветеранів - інвалідів І групи – 44 тис. 170 осіб - з 1200 до 2200 грн., на 1000 грн.; 

ІІ групи – 81 тис. 044 особи – з 1020 до 1920 грн., на 900 грн.; 

ІІІ групи – 40 тис. 177 осіб – з 920 до 1720 грн., на 800 гривень.

 

 

13. Інвалідам ліквідаторам аварії на ЧАЕС та інвалідам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи – гідне спеціалізоване медичне лікування.

 

Проблема:

 

Найголовніше для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів з числа потерпілих, внаслідок Чорнобильської катастрофи, - це своєчасне отримання безкоштовної медичної допомоги.

 

 

У державному бюджеті на 2012 рік на спеціалізоване лікування передбачено 21,3 млн. гривень.

 

 

Необхідно: Збільшити видатки для цієї мети на 28,7 млн. грн., загальна сума із урахуванням затверджених обсягів складе 50 млн. гривень.

 

 

Результат:

 

Для близько 115 тис. зазначених інвалідів буде значно поліпшено рівень надання медичної допомги.

 

 

14. Інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам Великої Вітчизняної Війни, воїнам-інтернаціоналістам, інвалідам сліпих та глухих – прискорене придбання житла.

 

 

Проблема:

 

Зазначені інваліди, інваліди Великої Вітчизняної Війни, воїни інтернаціоналісти, інваліди сліпі та глухі – на жаль десятками  років не можуть отримати житло. 

 

У державному бюджеті для зазначених категорій передбачено 105,9 млн. грн. для придбання житла. За прогнозними розрахунками може бути придбано близько 353 квартири.

 

Необхідно:

 

Необхідно за рахунок централізованих капітальних вкладень та коштів, передбачених на придбання житла, додатково передбачити для зазначених категорій 211,8 млн. гривень.

 

 

Результат: 

 

Це дасть можливість придбати додатково для цих категорій осіб у травні-вересні 2012 року 706 квартир. Таким чином усього буде придбано 1059 квартир.

 

 

15. Вперше в Україні – запровадження соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам та іншим потерпілим на виробництві і членам сімей потерпілих.

 

Проблема:

На даний час 310,4 тис. шахтарів-інвалідів та інших потерпілих  на виробництві та членів сімей потерпілих отримують щомісячні страхові виплати. 

Перерахунок цих виплат у минулих роках не забезпечував відповідного осучаснення, що призвело до соціальної несправедливості. 

Перерахунок здійснювався на коефіцієнт збільшення за попередній рік середньомісячної реальної заробітної плати у галузях економіки, а необхідно було – на коефіцієнт збільшення середньомісячної номінальної заробітної плати у галузях економіки. 

 

Необхідно:

- з березня 2012 року запровадити осучаснення щомісячних страхових виплат для зазначених осіб на  коефіцієнт збільшення середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у галузях економіки;

- поетапно осучаснити ці виплати  за минулі роки.

Результат:

Для 310,4 тис. шахтарів-інвалідів, інших потерпілих на виробництві, членів сімей потерпілих уже прийнято рішення про підвищення розміру щомісячних страхових виплат з березня 2012 року на коефіцієнт збільшення середньомісячної номінальної зарплати. У середньому збільшення склало з березня 2012 року щомісячно 140 гривень.

Крім цього, поетапно у 2012 році буде осучаснено зазначені виплати за минулі роки.

 

 

 

16. Кожному вкладнику колишнього Ощадбанку – повернення частини коштів.

 

 

Проблема: Попереднім Урядом, у 2008 році, було прийнято рішення щодо повернення громадянам України вкладів у колишньому Ощадбанку у сумі 1000 гривень.

 

Ця обіцянка не була виконана. На даний близько 6 млн. громадянам ця виплата не була здійснена.

 

 

Необхідно: Відновити соціальну справедливість і повернути близько 6 млн. громадянам 1000 гривень. 

 

 

Результат: 

 

Близько 6 млн. громадян отримає 1000 грн., що дасть можливість відновити соціальну справедливість.

19 грудня - день народження сайту

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Статистика

Locations of visitors to this page


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 387
Погода


Онлайн переводчик
поменять
Copyright MyCorp © 2024