Головна » 2013»Липень»19 » Міністерством освіти надано рекомендації з виховної роботи на наступний навчальний рік
19:13
Міністерством освіти надано рекомендації з виховної роботи на наступний навчальний рік
У МОН визначили, як виховуватимуть школярів. Міністерством освіти наданометодичні рекомендаціїз питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2013/14 навчальному році. Відповідний лист отримали регіональні управління освіти та інститути післядипломної педагогічної освіти.
У рекомендаціях міністерства зазначається, що ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН№ 1243, яким затверджено "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України". У МОН підкреслюють, що орієнтири виховання розроблені для практичного використання заступниками директора з виховної роботи, педагогами-організаторами, класними керівниками, вихователями у своїй практичний діяльності.
Фахівці міністерства зазначають, що виховання учнів має здійснюватися у контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплювати весь навчально-виховний процес, ґрунтуватися на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувати інтереси особистості, суспільства і держави.
Також, за визначенням міністерства, особливої уваги потребують питання превентивного виховання. Плануючи роботу із означеного напрямку освітянам необхідно взяти до уваги, що упродовж минулого року неповнолітніми або за їх участю було скоєно більше 14 тисяч злочинів.
"Особливістю криміногенної ситуації в підлітковому середовищі є зміна її структури в бік зростання корисливих злочинів. Найпоширенішими злочинами залишаються крадіжки, тобто майнові злочини, які складають майже 66 % усіх злочинів, скоєних підлітками", - наголошують у МОН.
Також, на думку фахівців відомства, особливої ваги набуває питання патріотичного виховання підростаючого покоління. Вони рекомендують всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру "Зірниця" у 2013-2015 роках присвятити роботі вивчення героїчних сторінок історії українського народу в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Наступним важливим напрямом виховної роботи є підготовка підростаючої молоді до дорослого, сімейного життя. Оскільки, на переконання фахівців міністерства, в умовах постійних демографічних і соціальних змін втрачаються сімейні цінності, руйнуються відносини, підвищується ризик розлучень, знижується вага виховної функції сім’ї.
На переконання чиновників , відродження в сімейному житті численних народних звичаїв, «котрі становлять серцевину сімейно-побутової культури і мають потужний виховний потенціал» є одним з найважливіших і невідкладних завдань батьків і педагогів.
"Міністерство наполегливо рекомендує широко залучати до навчально-виховного процесу батьківську громадськість, створювати так звані "Трикутники: учні, батьки, педагоги», проводити Батьківські форуми - відкриті діалоги безпосередніх і щирих дітей з досвідченими та мудрими батьками для вироблення спільних поглядів на вирішення проблем у стосунках, адже запорукою порозуміння є спроба зрозуміти одне одного та зробити крок назустріч", - йдеться у рекомендаціях МОН.
Також у профільному міністерстві зауважують, що в планах роботи навчальних закладів необхідно передбачити заходи щодо відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат, які припадатимуть на 2013/14 навчальний рік та відзначення загальнодержавних свят України.