У Піщанському НВО «ЗОШ
І-ІІІ ступенів-дитячий садок» було проведено
« Тиждень безпеки у
ДНЗ» як форми систематизації знань дітей про безпечне довкілля. З метою
удосконалення теоретичних знань та практичних навичок у формуванні дітей
ціннісного ставлення до власного здоров'я
та життя. Поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особи
... Читати далі »
30 вересня 2013 року набуде чинності наказ Міністерства освіти і науки України, яким внесено зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Ці зміни насамперед стосуються організації та проведення атестації керівних кадрів навчальних закладів.
З метою підвищення ефективності управлінської діяльності керівників навчальних закладів та рівня їхньої професійної компетентності і фахової майстерності наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників» від 08.08.2013 № 1135 внесено зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Типове положення).
Внесені зміни насамперед стосуються порядку атестації керівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, їхніх заступників (далі — керівні кадри), осіб, яких призначатимуть на посади керівників таких навчальних закладів.
16 серпня 2013 року в славетній Авторській Олександра Антоновича Захаренка в Сахнівській школі Черкаської області зібралися «на посвяту» новопризначені директори п’яти областей України. Білоцерківський район представляла Ковтюх Тетяна Володимирівна, директор Макіївського НВО
Після ознайомлення зі школою, в я.кій 35 років працював директором найвідоміший освітянин України кінця ХХ століття Олександр Антонович Захаренко, його молоді колеги самі зайшли в клас і побували в ролі учнів.
Третина вчителів не вміє включати комп’ютер,- Жебровський
Після кількарічних заяв щодо вдалої роботи Міністерства освіти у напрямі подолання тотальної комп’ютерної безграмотності вчителів та 100 % охвату педагогів навичками оволодіння ІКТ, заступник міністра освіти Борис Жебровський несподівано заявив про те, що майже третина педагогів навіть не вміє включати комп’ютер.
Про це освітній чиновник заявив під час громадських слухань з питань профільного навчання, що відбулися у Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 23 липня, повідомляє управління по зв'язках з громадскістю Житомирської міської ради.
За словами Жебровського, проект концепції впровадження профільного навчання передбачає можливість самостійно обирати старшокласниками той напрямок і ті предмети, які для них є цікавими та необхідними у подальшому навчанні і роботі. Це дасть змогу зменшити надмірне навантаження на учнів, а також допоможе визначити професійне спрямування старшокласників.
"Ми маємо активніше впроваджувати новітні технології, вносити новий зміст у систему освіти. Наш обов’язок - перенавчити вчителів, тому що наразі понад 28 % педагогів не вміють навіть включити комп’ютер. Учителі ж повинні розуміти, що за профільним навчанням майбутнє", - зазначив Жебровський.
Як відомо, заступник міністра освіти Борис Жебровський упродовж декількох попередніх років неодноразово переконував громадськість в успішному под
... Читати далі »
Про це повідомляється у відповіді Мінсоцполітики на депутатське звернення голови профільного парламентського комітету Лілії Гриневич щодо ризиків ухвалення урядового рішення про умови оплати праці працівників галузі освіти.
У Міністерстві соціальної політики зазначають, що проект постанови КМУ "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", що розроблений міністерством, не передбачає зменшення діючих гарантій педагогічних працівників.
"Навпаки, пропонується віднести до більш високих тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки посади вчителів, вихователів, викладачів всіх категорій з урахуванням складності виконуваних робіт та кваліфікації працівників. За рахунок цього буде забезпечено збільшення розмірів посадових окладів цих категорій працівників", - переконують у Мінсоцполітики.... Читати далі »
Прем’єр заявив, що уряд ухвалить рішення про підвищення посадових окладів бюджетників та здійснить перерахунок за січень-березень, виходячи із нових розмірів посадових окладів
Про це Азаров заявив під час вступного слова в ході засідання уряду у середу.
"Після тривалих консультацій з профспілками, сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення з 1 січня поточного року - підкреслюю це - розміру першого тарифного розряду ЄТС. Відповідно підвищаться всі посад
... Читати далі »
У Міносвіти заявили, що бюджет країни не витримає встановлення середніх посадових окладів освітян на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості
Прес-службою Міністерства освіти поширено повідомлення про стан соціально-економічного захисту працівників галузі освіти.
"Безумовно, соціально-економічний захист працівників галузі освіти потребує вдосконалення та поліпшення, зокрема, приведення розміру заробітку вчителів до реальних витрат їхньої фізичної та розумової енергії. Проте, на думку центральних органів виконавчої влади, на сьогодні здійснити таке стрімке підвищення посадових окладів немає можливості", - зазначають у міністерстві.
Також в освітньому відомстві зазначають, що за повідомленням Міністерства фінансів, навіть поступове встановлення середніх посадових окладів науково-педагогічним працівникам на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості, середніх посадових окладів педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам, які працюють в си
... Читати далі »
Про затвердження Типових штатних нормативів позашкільних навчальних закладів
Відповідно до статті 10 Закону України "Про позашкільну освіту", підпункту 14 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, та з метою впорядкування штатів та штатних нормативів позашкільних навчальних закладів наказую:
2. Керівникам позашкільних навчальних закладів надати право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, у межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись лише у межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу.
3. Керівникам позашкільних навчальних закладів привести штатні розписи закладів у відповідність до цього наказу. При цьому з метою економного і раціонального використання коштів та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 року № 943 "Про економію державних коштів" не допускати збільшення чисельності працівників у закладах, що склалась на 01 січня 2013 року.
Згідно із Законом України «Про освіту» держава гарантує педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів соціальний захист, компенсації й надбавки до посадових окладів, пише журнал«Перша вчителька». Звісно, це стосується й учителів початкової школи, зокрема, молодих спеціалістів.
21 листопада Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників провів освітні діалоги з теми «Психолого-педагогічні засоби оптимізації міжособистісних стосунків в освітньому середовищі». Тема була представлена спеціалістами Головного управління освіти, керівниками інституту, кафедрою психології інституту та центром практичної психології і соціальної роботи, зокрема, Оксаною Славінською, Наталією Чепурною, Раїсою Дзюбак, Валентиною Коновальчук, Володимиром Карікашем, Ілоною Руденко, Ганною Парходько, Віталієм Боголієм, Тетяною Войцях та Тетяною Артеменко. У роботі діалогів взяли участь методисти з виховної роботи, голови районних, міських методоб’єднань заступників директорів з виховної роботи, методоб’єднань класних керівників та методоб’єднань працівників психологічної служби, практичні психологи та соціальні педагоги.
Завданням зібрання було осмислення тих педагогічних процесів та явищ, що мають місце у нинішніх умовах функціонування загальноосвітніх навчальних закладів та стосуються проблем ефективної комунікації учасників навчально-виховного процесу, дієвих виховних засад, попередження деструктивних поведінкових проявів, насилля, приниження та дискримінації у навчальному закладі. На пленарному та секційних засіданнях діалогів учасники мали змогу проаналізувати сучасні тенденції розвитку особистісно-орієнтованих виховних, психотерапевтичних та менеджмент-технологій, опанували окремі
... Читати далі »
Прем’єр заявив, що за своєчасну виплату зарплати відповідають керівники міст, обрані їх населенням. За словами Азарова, уряд готов допомогти тим, хто не буде агресивно вимагати чогось з екранів телевізорів
Таку думку український прем’єр висловив під час свого вступного слова на засіданні уряду.
"Останніми днями в ЗМІ почали з’являтися сюжети, в яких показуються мітинги, організовані як правило в містах, які очолюють представники опозиції. На цих мітингах, за участю керівників цих міст, звучить вимога виплатити заборгованість із заробітної плати", - заявив Азаров.
"Перш за все хочу звернути увагу на те, що саме керівники міст, обрані їх населенням, персонально відповідають за вирішення всіх проблем життєдіяльності міста. У тому числі за своєчасну виплату заробітної плати", - зазначив прем’єр.
Він підкреслив, що саме керівники міст повинні дбати про те, щоб створювались стимули для підприємницької діяльності, розвивався бізнес, працювали підприємства і щоб наповнювався бюджет.
"Якщо ж ці керівники не здатні виконувати свої обов’язки так, щоб бюджет виконувався, якщо є дефіцит коштів, то вони завжди можуть звернутися по допомогу до обласної або центральної влади. Для цього є відповідний порядок, затверджений законодавством. І є цивілізована етика відносин. Якщо ти просиш грошей, то зроби це, принаймні, по-людськи",
... Читати далі »
Самоосвіта… Потрібно чи не потрібно?.. Повинен чи не повинен? Сучасний педагог навіть не задумується над відповіддю на ці запитання
Згідно із Законом України "Про освіту" "педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру".
Сьогоднішня модель педагогічного працівника передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатись, бути в постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються в щоденний педагогічній практиці.
Дуже важливо, щоб педагог зміг розгледіти, а іноді – відчути здатність до творчості, вчасно дати поштовх, яких викликає бажання ступити вперед. І якщо досвідчений керівник навчального закладу чи методист зуміє розпізнати цей паросток, докладе певних зусиль для його розвитку, результат перейде очікування.
У профільному відомстві вкотре заявили про "тотальну" ліквідацію комп’ютерної безграмотності серед учителів та оголосили мету – забезпечити школи високошвидкісним Інтернетом
Заступник міністра освіти Борис Жебровський провів нараду з директорами українських шкіл, під час якої було обговорено питання реалізації Державної цільової програми "Сто відсотків".
Жебровський висловив думку, що темп виконання програми є задовільним.
"Згідно з даними проведених досліджень, я можу з гордістю повідомити, що в Україні майже у повному обсязі ліквідовано тотальну комп’ютерну безграмотність. На сьогодні, хоча б на мінімально необхідному рівні, але вміють користуватися комп’ютерною технікою близько 98% освітян. Наступний крок – зробити так, щоб педагоги та учні усіх навчальних закладів України були забезпечені не лише усією необхідною для навчання технікою, а й високошвидкісним Інтернетом", - заявив Жебровськи
... Читати далі »
В освітній профспілці наважилися заявити про катастрофічний стан недофінансування галузі та сподіваються вирішити питання на політичному рівні
У Профспілці працівників освіти і науки України повідомили, що у понеділок 12 листопада відбулося засідання робочої групи з підготовки спільного засідання президій профспілок бюджетних галузей, що було присвячене питанню оплати праці працівникам бюджетної сфери.
"Те, що до кінця року у нас не буде вистачати коштів, які передбачені у законі про Державний бюджет на 2012 рік, ми знали одразу після його прийняття, адже грошей не вистачало ні в місцевих, ні в центральному бюджетах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки Сергій Романюк.
Він повідомив, що перші показники нестачі коштів були опрацьовані ще у травні поточного року.
"Ми звернулися з цього приводу до галузевого міністерства, провели спільну нараду з міністром, де домовилися ще раз прорахувати реальний стан фінансового забезпечення на 2012 рік. Також були направлені звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України з проханням, при перегляді змін до закону про Державний бюджет України на 2012 рік, врахувати кошти, яких не вистачає освітянам", - зазначив Романюк.
Він також повідомив, що парламент неодноразово розглядав питання внесення
... Читати далі »
Для справжнього вчителя його робота попри всі перешкоди є джерелом натхнення та задоволення
Якби в кабінеті у лікаря, юриста або дантиста одночасно зібралися 30 чоловік із різними бажаннями та потребами, а деякі, не маючи бажання там перебувати, постійно заважали б йому працювати, а лікар, юрист або дантист (без асистента), мав би протягом дев’яти місяців, застосовуючи всю свою майстерність, досягати високих професійних результатів, ось тоді, можливо, він би отримав деяке уявлення про роботу шкільного вчителя.
Дональд Д. Куїнн, переклад з англійської
У
педагога є важка, але дуже важлива місія ‑ бути класним керівником.
Одні вважають її лише доповненням до своєї викладацької роботи, інші ‑
навпаки, найголовнішою. Як би не була важка ця діяльність, вона,
безсумнівно, потрібна дітям, о
... Читати далі »
Керівникам навчальних закладів, учителям, методистам Компанія «Майкрософт Україна» за сприяння Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України запрошує вчителів загальноосвітніх закладів до участі у щорічному конкурсі «Вчитель – новатор», мета якого – опанування освітянами сучасних педагогічних та інформаційно - комунікаційних технологій, підтримка роботи педагогів у розробці та впровадженні мультимедійних програмних засобів навчання. Конкурс проводиться за такими номінаціями: - навчальний проект - виховний проект - позашкільний проект - навчальний контент - он-лайновий освітній ресурс - навчально- методичне забезпечення Номінацію конкурсу конкурсант обирає самостійно. За рішенням журі конкурсна робота може оцінюватися в іншій номінації. Для участі необхідно до 30.11.2012 року: -Пройти ... Читати далі »
Шановні колеги! Шановні вчителі світової літератури!
Науково-методичний журнал для вчителів, науковців, студентів та школярів «Зарубіжна література в школах України» оголосив Всеукраїнський конкурс для вчителів світової літератури «Мультимедійна презентація на уроці аналізу та інтерпретації художнього твору» Мета конкурсу - сприяти популяризації кращого сучасного педагогічного досвіду вчителів світової літератури, підвищенню педагогічної компетентності словесників та іміджу предмета, а також надати практичний матеріал освітянам для вдосконалення їхньої фахової майстерності. На електронну адресу редакції журналу вчитель має можливість надіслати мультимедійну презентацію до будь-якого уроку вивчення твору світової літератури разом із конспектом уроку. Презентацію та конспект уроку повинна супроводжувати заявка на конкурс, в якій зазначаються наступні відомості про автора: 1) прізвище, ім’я, по батькові; 2) місце роботи; 3) стаж робот
... Читати далі »