В освітній профспілці наважилися заявити про катастрофічний стан недофінансування галузі та сподіваються вирішити питання на політичному рівніУ Профспілці працівників освіти і науки України повідомили, що у понеділок 12 листопада відбулося засідання робочої групи з підготовки спільного засідання президій профспілок бюджетних галузей, що було присвячене питанню оплати праці працівникам бюджетної сфери.
"Те, що до кінця року у нас не буде вистачати коштів, які передбачені у законі про Державний бюджет на 2012 рік, ми знали одразу після його прийняття, адже грошей не вистачало ні в місцевих, ні в центральному бюджетах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки Сергій Романюк.
Він повідомив, що перші показники нестачі коштів були опрацьовані ще у травні поточного року.
"Ми звернулися з цього приводу до галузевого міністерства, провели спільну нараду з міністром, де домовилися ще раз прорахувати реальний стан фінансового забезпечення на 2012 рік. Також були направлені звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України з проханням, при перегляді змін до закону про Державний бюджет України на 2012 рік, врахувати кошти, яких не вистачає освітянам", - зазначив Романюк.
Він також повідомив, що парламент неодноразово розглядав питання внесення змін до бюджету і знаходив кошти на ті чи інші видатки. Проте, на превеликий жаль, освітянської складової там не було.
"Саме тому сьогодні ми маємо таке скрутне становище із виплатою зароблених коштів у нашій галузі та інших бюджетних сферах", - заявив заступник голови освітньої Профспілки.
За даними профспілок, для закриття фінансового року на належному рівні, сьогодні не вистачає понад 10 мільярдів грн, де, власне освіті не вистачає 5,5 мільярдів (у місцевих бюджетах), з яких 2,4 – на заробітну плату працівникам галузі.
Також у профспілці повідомляють про те, що за державним бюджетом не вистачає 711 мільйонів, де 101 – заробітна плата працівникам вищої школи, 109 мільйонів – студентські стипендії, решта, приблизно 500 мільйонів, – комунальні послуги, а справа йде до зими і відключення у вузах тепла не найкращим чином вплине на навчальний процес.
"Враховуючи усі факти ми разом домовилися, що вирішення питання потрібно виносити на більш вищий рівень та провести 10 грудня 2012 року спільне засідання президій профспілок бюджетних галузей. На порядку денному лише одне питання – стан оплати праці працівників бюджетної сфери, а ключовий аспект – проблема нестачі коштів", - йдеться в заяві заступника голови освітньої Профспілки Сергій Романюк Романюка.
Він також висловив сподівання, що спільне засідання не лише приверне увагу до цього гострого питання, а й допоможе його успішно вирішити на більш високому політичному рівні.
За матеріалам: Освіта.ua