Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 284 "Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості" та відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді від 29 серпня 2003 р. № 585/529/875, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003 р. за № 779/8100, ХІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням (далі – конкурс), відбудеться з 1 листопада 2012 року до 25 лютого 2013 року під гаслом "Об’єднаймося ж, брати мої!".
Просимо організувати у регіонах проведення І-ІІІ етапів конкурсу у визначені строки відповідно до зазначеного вище Положення.
Зазначаємо, що творчі роботи переможців ІІІ етапу конкурсу у номінація
... Читати далі »
Про проведення Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів у 2013 році
На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 серпня 2012 р. № 922 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс веб-сайтів позашкільних навчальних закладів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2012 p. за № 1473/21785, з метою поширення педагогічного досвіду з використанням можливостей Інтернету для підвищення ефективності освітнього процесу в позашкільних навчальних закладах наказую:
1. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) спільно з відділом позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Середницька А. Д.) провести у вересні-листопаді 2013 року ІІ етап Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів.
2. Затвердити персональний склад організаційного комітету та журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів, згідно з додатками 1-2.
3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
... Читати далі »
7 листопада заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борисом Жебровським проведено Всеукраїнську нараду з ректорами (директорами) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. На нараді зроблено аналіз міжнародної діяльності Інститутів післядипломної педагогічної освіти, визначено її результативність та перспективи. Серед питань, які обговорювалися: - впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах та включення навчального курсу «Основи інклюзивної освіти» до навчальних програм для слухачів курсів підвищення кваліфікації; - впровадження в роботу дошкільних навчальних закладів нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти та оновленої після апробації програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Заступник Міністра окреслив та проаналізував також проблему кадрового з
... Читати далі »
Всеукраїнський диктант національної єдності всі бажаючі зможуть написати в п’ятницю, 9 листопада. Про це повідомили в прес-службі Національної радіокомпанії України. Писати диктант будуть традиційно в День української писемності і мови, який щороку відзначають саме 9 листопада. Диктант проведе Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Грінченка, автор шкільних підручників з української мови і літератури. Традиційно диктант складатиметься з 100-120 слів. Ті, хто напише текст без помилок, отримають винагороди (книги, компакт-диски з унікальними записами Українського національного радіо). Будуть також і грошові премії, але подробиць не розголошують.
Перевірятимуть лише той диктант, який буде відправлено поштою 9 і 10 листопада, дату звірятимуть за штемпелем на конверті.
У Міністерстві освіти відбулася нарада ректорів інститутів післядипломної педагогічної освіти, в ході якої також було обговорено проблему кадрового забезпечення у дошкільних навчальних закладах За повідомленням прес-служби Міністерства освіти, під час наради заступник міністра Борис Жебровський окреслив проблему кадрового забезпечення у дошкільних навчальних закладах. "Тут чимало вакансій. Проблема полягає у тому, щоб заохотити фахівців працювати педагогами саме у дошкільних закладах", - наголосив Жебровський. Також на переконання чиновника окремого втручання міністерства потребує питання експериментальної діяльності у навчальних закладах, яка часто суперечить не тільки нормативній базі, а й здоровому глузду. Зокрема, на думку Жебровського, гострої критики заслуговують ті керівники шкіл, де діти в "підготовчих класах" по суті "сіли за парти". "Потрібно негайно перевірити такі школи і повернути дітям дитинство. Викликає занепокоєння й те, що чимало вчителів перших класів свідомо йдуть на порушення – задають домашні завдання і виставляють оцінки", - зазначив заступник міністра.
6 листопада 2012 року на базі Тарасівського НВК відбувся семінар-практикум вчителів української мови та літератури "Використання методу проектів на уроках української мови та літератури". Учасники семінару відвідали урок української мови в 11 класі "Стилістична роль дієслівних категорій", який підготувала та провела вчитель української мови та літератури цієї школи Гаркуша Ольга Антонівна. У семінарі взяла участь Мірошник Світлана Іванівна, кандидат педагігічних наук, в.о завідувача кафедри педагогіки та психології КОІПОПК, яка розкрила проблему використання методу проектів на уроках української мови та літератури та презентувала посібник "Навчальна проектна діяльність на уроках української мови та літератури". Присутні заслухали доповідь "Проектна діяльність на урокаї української мови та літератури", яку підготувала Мартова Валентина Миколіївна, вчитель української мови та літератури Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.