У Міносвіти заявили, що бюджет країни не витримає встановлення середніх посадових окладів освітян на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості
Прес-службою Міністерства освіти поширено повідомлення про стан соціально-економічного захисту працівників галузі освіти.
"Безумовно, соціально-економічний захист працівників галузі освіти потребує вдосконалення та поліпшення, зокрема, приведення розміру заробітку вчителів до реальних витрат їхньої фізичної та розумової енергії. Проте, на думку центральних органів виконавчої влади, на сьогодні здійснити таке стрімке підвищення посадових окладів немає можливості", - зазначають у міністерстві.
Також в освітньому відомстві зазначають, що за повідомленням Міністерства фінансів, навіть поступове встановлення середніх посадових окладів науково-педагогічним працівникам на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості, середніх посадових окладів педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам, які працюють в системі освіти, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому за галузями економіки потребуватиме суттєвих додаткових бюджетних коштів і не може бути підтриманим в сучасних умовах.
"Реальні джерела таких видатків відсутні. Відсутність додаткових ресурсів на забезпечення вказаного підвищення призведе до таких негативних наслідків як розбалансування бюджетів усіх рівнів. Виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, відправлення працівників у примусові відпустки за власний рахунок або скорочення чисельності тощо, що викличе ще більшу напругу у суспільстві", - йдеться у повідомленні Міністерства освіти.
У відомстві вважають, що до приведення розмірів посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників до норм статті 57 Закону України "Про освіту" необхідно підходити виважено, з урахуванням реальних можливостей бюджетів усіх рівнів на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ з урахуванням усіх обов’язкових витрат.
"Водночас слід зазначити, що Урядом України здійснюються поступові кроки щодо підвищення рівня оплати праці педагогів", - переконують в Міносвіти.
Отже, за повідомленням Мінсоцполітики України підвищення посадових окладів працівників, оплата праці яких здійснюється за Єдиною тарифною сіткою, відбувається поетапно з урахуванням фінансових можливостей бюджету.
"Протягом 2010-2012 років посадовий оклад працівника першого тарифного розряду ЄТС було підвищено 17 разів, загалом посадові оклади працівників бюджетної сфери, в тому числі педагогів, зросли на 54%", - заявили у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.
За матеріалами: Освіта.ua
|