29. 03. 2017 року на базі Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ст.. була проведена нарада керівників шкільних музеїв «Стан та перспективи розвитку музейної справи в навчальних закладах Білоцерківського району».
На нараду було винесено розгляд таких питань: шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді, нормативно-правовове забезпечення діяльності музеїв закладів освіти, оновлення змісту та структури роботи шкільного музею, види навчальної діяльності з використанням експонатів шкільного музею, використання інноваційних технологій у роботі музею навчального закладу, екскурсійна робота та інші.
Начальник відділу освіти Кравченко О.П. відзначила, що реалії сьогодення вимагають нових підходів до роботи шкільних музеїв, та використання шкільного музею як інструменту національно-патріотичного виховання.
Методист РМК Горохова Л.Я. ознайомила з результатами огляду шкільних музеїв, зазначивши, що лише у Шкарівській, Пилипчанській, Трушківській, Фурсівській ЗОШ І-ІІІ ст., Чепиліївському НВК, Маловільшанському НВК, Чупирянському НВО добре поставлена краєзнавча робота, музеї активно використовуються у навчально-виховному процесі. Учасники семінару обговорили нові підходи до організації музейної справи в школі, розглянули інноваційні форми та методи залучення учнів до краєзнавчої роботи.
Особливості організації роботи музею «Історія освіти» Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ст.. презентували керівник музею Єжова Т.В., керівник гуртка «Пошук» Шевченко С.В.. Керівник музею Трушківської ЗОШ І-ІІІ ст.. Масалова С.О., розкрила питання діяльності шкільного музею як складової національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Роботу круглого столу продовжили Ярошевич А. П., Ковтун Ю. М., Ковальчук О.П., Чернюк О. В. Керівники музеїв ділилися досвідом організації пошукової роботи та використання матеріалів у написанні науково-дослідницьких робіт та звітів краєзнавчих експедицій, досвідом збору експонатів, розробки експозицій та екскурсій.
Краєзнавчі музеї при загальноосвітніх навчальних закладах Білоцерківського району сприяють залученню дітей та учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини нашого Білоцерківського краю, формуванню освіченої розвиненої особистості та сприяють вихованню у неї патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
|