Незабаром новий курс "Уроки для сталого розвитку" зможуть вивчати молодші школярі
Творча група авторів проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" завершує роботу над експериментальними посібниками для 1-2 класів загальноосвітніх шкіл, а також для дитячих садків.
Розроблена для наймолодшої вікової аудиторії програма у рамках курсу за вибором "Уроки для сталого розвитку" є унікальною українською освітньою ініціативою, що не має аналогів у світі. Над посібниками працює близько 12 авторів.
Загалом для шкільного курсу за вибором "Уроки для сталого розвитку" групою авторів розроблено методичні матеріали для 3, 4, 8, а також 9 (10) класів. В Україні курс викладається вже близько шести років. Наразі ним охоплено понад 500 шкіл в 14 регіонах країни.
Усі посібники створюються у рамках міжнародного освітнього проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", що реалізується партнерами - Благодійною організацією "Вчителі за демократію і партнерство" (Україна) і "Глобальний план дій" (Швеція) за підтримки Агенції з питань міжнародного розвитку SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).
Основна мета проекту це ознайомлення вчителів України з досвідом, методологією та технологіями навчання учнів умінню будувати власне життя та життя місцевої громади із урахуванням потреб сталого розвитку.
Керівниками проекту була розроблена спеціальна шкільна програма "Уроки для сталого розвитку" для учнів загальноосвітніх шкіл у форматі курсів за вибором, факультативів, гурткових, клубних й інших форм позакласних занять.
На першому етапі програмою було охоплено більш як 50 тисяч учнів по всій Україні, а разом з ними – опосередковано - близько 100 тисяч їхніх батьків, членів родин і друзів.
Другий етап проекту передбачає реалізацію шкільної програми «Уроки для сталого розвитку» у вже долучених до проекту областях - Донецькій, Житомирській, Київській (м. Біла Церква), Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Черкаській. Крім того, програма поширюватиметься ще у 8-ми областях нашої держави – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Луганській, Рівненській та Хмельницькій.
Посібники школам, що беруть участь у проекті, надаються безкоштовно. Крім того, усі матеріали курсу розміщені у вільному доступі на сайті проекту www.esd.org.ua у рубриці "Посібники та програми"