05. 02. 2015 року на базі РМК був проведений семінар для керівників шкільних музеїв «Стан та перспективи розвитку музейної справи в начальних закладах Білоцерківського району».
Програмою семінару було передбачено розгляд таких питань: шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді, нормативно-правовове забезпечення діяльності музеїв закладів освіти, оновлення змісту та структури роботи шкільного музею, види навчальної діяльності з використанням експонатів шкільного музею, використання інноваційних технологій у роботі музею навчального закладу, екскурсійна робота та інші.
Методист Білоцерківського РМК Горохова Л. Я. відзначила, що реалії сьогодення вимагають нових підходів до роботи шкільних музеїв, та використання шкільного музею як інструменту національно-патріотичного виховання. Вона зазначила, що у школах району, зокрема у Шкарівській, Пилипчанській, Трушківській, Фурсівській ЗОШ І-ІІІ ст., Чепиліївському, Маловільшанському НВК, Чупирянському, Біковогребельському НВО добре поставлена краєзнавча робота, учні цих шкіл є переможцями багатьох конкурсів, фестивалів, проектів, Всеукраїнських експедицій таких як «Історія міст і сіл», «Краса і біль України», «Україна вишивана», «Пізнай свою країну».
Учасники семінару обговорили нові підходи до організації музейної справи в школі, розглянули інноваційні форми та методи залучення учнів до краєзнавчої роботи: віртуальні тематичні екскурсії (бенефіс музейного експонату), творчі зустрічі з видатними діячами рідного краю, уроки-реквієми, майстер-класи, круглі столи, презентації книг, науково-практичні конференції та семінари, літературні свята, тематичні заходи приурочені пам'ятним датам в історії нашої держави, театральні вистави, кіносеанси, історичні та рольові ігри тощо.
Особливості організації роботи музею «Історія освіти» Чупирянського НВО презентувала Ковтун Ю. М. Керівники музеїв Фурсівської ЗОШ Єжова Т.В., Трушківської ЗОШ І-ІІІ ст.. Масалова С.О., Чепиліївського НВК Дяченко О.М. у виступах розкрили питання діяльності шкільного музею як складової національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Роботу круглого столу продовжили Шапошнікова Т. В., Ярошевич А. П., Ковтун Н. В., Тищенко В. Ф., Ковальчук О.П., Шатковська І.М. Керівники музеїв ділилися досвідом організації пошукової роботи та використання матеріалів у написанні науково-дослідницьких робіт та звітів краєзнавчих експедицій, досвідом збору експонатів, розробки експозицій та екскурсій.
Краєзнавчі музеї при загальноосвітніх навчальних закладах Білоцерківського району сприяють залученню дітей та учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини нашого білоцерківського краю, формуванню освіченої розвиненої особистості та сприяють вихованню у неї патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
РМК
|