За круглим столом фахівці методичних служб управлінь освіти та навчальних закладів Київщини і Чернігівщини обмінювалися досвідом роботи з питань наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.
Відкриваючи слухання, заступник Міністра освіти і науки акцентував увагу на тому, що протягом останніх трьох років в освіті відбуваються кардинальні зміни і нині виникає необхідність обговорити перші результати впровадження нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти та нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Уже рік поспіль дошкільники і початкова школа працюють з новими стандартами. Тому цю зустріч, із серії громадських діалогів, присвячено саме темі наступності між дошкіллям та початковою школою.
«Головне в освіті – здоров’я дітей: фізичне, психічне. Які вони – сучасні діти п’ятирічки та першокласники? На що необхідно звертати увагу педагогам, щоб забезпечити якість освіти?», – розпочав засідання Борис Жебровський.
А далі – медичні сестри, психологи, вихователі, вчителі та методисти поділилися своїм досвідом і своїми проблемами.
Що виявилось спільним: у кожному регіоні укладається відповідна угода про співпрацю між дошкільними навчальними закладами і початковою ланкою загальноосвітніх навчальних закладів. Усі вони різні за змістом, але дієві.
«Єдиного «рецепту» для вирішення цих питань немає. Має враховуватися регіональний аспект. Але ліки проти байдужості, проти негуманного ставлення до дітей, проти ліні – є! Треба берегти кожну школу, садок, кожного творчого керівника, вихователя і вчителя. Бо це все – для наших дітей», – завершив Борис Жебровський.
За матеріалами сайту http://www.mon.gov.ua