З метою координації діяльності навчальних закладів в умовах низьких температур у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту створено оперативний штаб, який очолив Перший заступник Міністра Євген Суліма.
Дзвінки прийматимуться за телефоном – 226-26-61.
Також інформацію можна надсилати на електронну пошту: v_mats@mon.gov.ua. Члени оперативного штабу здійснюватимуть цілодобове чергування.
За даними Українського гідрометеорологічного центру Міністерства надзвичайних ситуацій України з 28 січня по 6 лютого цього року на всій території країни прогнозується різке зниження температури повітря, що може негативно вплинути на стан здоров’я учасників навчально-виховного процесу.
Просимо керівників навчальних закладів освіти України ознайомитися з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 27 січня 2012 року № 81 «Про роботу навчальних закладів в у мовах низьких температур» та вжити усіх необхідних заходів для запобігання шкідливому впливу низьких температур на стан здоров’я вихованців дошкільних і позашкільних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, а також безпечного функціонування в цих умовах навчальних закладів!
Протягом двох років середня зарплата вчителя вийде на рівень середньої заробітної плати у промисловості. Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров, виступаючи з відкритою лекцією перед студентами у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. «Наше завдання вийти на рівень середньої заробітної плати вчителя, що відповідає рівню середньої заробітної плати у народному господарстві. Нам під силу це зробити? Так, під силу! Я думаю, що у найближчий рік-два ми це зробимо», - сказав Микола Азаров, підкресливши, що престижність праці вчителя залежить не тільки від рівня заробітної плати, але і від багатьох інших чинників.
Глава Уряду наголосив, що потрібно розробити таку систему, при якій працювати вчителем було б дійсно престижно. Микола Азаров додав, що робота вчителя по факту є однією із найбіл
... Читати далі »
26 січня у Київському національному лінгвістичному університеті за участю заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбувся Всеукраїнський семінар «Особливості навчання іноземних мов у початковій школі: пріоритети та завдання».
До участі у семінарі було запрошено районні методисти іноземних мов та голови районних шкільних методичних об’єднань. Про актуальність та своєчасність такого заходу засвідчила присутність близько 300 осіб з усієї України.
У вступному слові Борис Жебровський проаналізував сучасну ситуацію в іншомовній освіті у школах України та визначив основні завдання і першочергові напрями модернізації сучасної шкільної іншомовної освіти.
Серед питань, які розглядалися на конференції були: світові тенденції навчання іноземних мов у початковій школі та їх реалізація в Україні, проблеми раннього білінгвізму при навчанні іноземних мов, сучасні підходи до створення підручника іноземної мови для молодших школярів, Європейський мовний портфоліо як сучасний засіб контролю в початковій школі, навчально-методичне забезпечення уроку і
... Читати далі »
26 січня 2012 року у Міністерстві під головуванням заступника Міністра Бориса Жебровського відбулася нарада з питань організації атестації педагогічних працівників у 2011/2012 навчальному році. У нараді брали участь керівники кадрових служб управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій, керівники Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки, представники обласних профспілкових організацій, керівники навчальних закладів.
Заступник Міністра відмітив особливу роль шкільного учителя у суспільстві та відзначив, що першочерговим завданням органів управління освітою є максимальний захист педагогічних працівників, які сумлінно виконують свої професійні обов’язки.
Також Борис Жебровський зазначив, що у структурі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти планується створення авторських творчих майстерень найкращих учителів, діяльність яких спрямовуватиметься на створення умов розвитку
... Читати далі »
Міністерство висловлює занепокоєння щодо дотримання температурного режиму у дошкільних навчальних закладах та проведення прогулянок з дітьми дошкільного віку через подальше похолодання на всій території Україні.
Нагадуємо, що відповідно до вимог санітарного законодавства в дошкільних навчальних закладах:
- прогулянки на вулиці допускаються при температурі не нижче - 16°С (для старших дітей – мінус 20°С) і швидкості вітру не вище 3-7 м/сек, але за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба. Проте, тривалість прогулянок скорочується;
- температура повітря в приміщеннях дошкільних навчальних закладів повинна бути:
у ігрових, приймальнях першої групи раннього віку не менше 23 о С;
у ігрових, приймальнях другої групи раннього віку та першої молодшої групи – 22 о С;
у групових, роздягальнях дошкільних груп: другої молодшої, середньої, старшої та підготовчої – 21 о С;
Підписано наказ про створення авторських творчих майстерень учителів при закладах післядипломної педагогічної освіти (наказ розміщено у рубриці «Нормативно-правова база»).Його значення прокоментував заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський: «У період, коли йдуть глибинні реформи, зростає роль талановитих і досвідчених фахівців. Сьогодні в освіті саме такий час. Наше завдання – максимально мобілізувати інтелектуальну еліту учительства.
Створення авторських творчих майстерень один із напрямів удосконалення системи підвищення кваліфікації. Така форма сприяє створен
... Читати далі »