Міністерство освіти і науки, молоді та спорту повідомляє про оприлюднення 10 вересня 2012 року на своєму офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проекту Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти. Вихідні положення Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти ґрунтуються на положеннях Конституції України, Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, рекомендаціях ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти та Форуму міністрів європейських країн «Європейська школа ХХІ століття: Київські ініціативи», законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту», Державних стандартах початкової загальної освіти, базової і повної загальної середньої освіти та інших нормативних актів.
Зауваження та пропозиції до проекту надсилати на електронну адресу bondarenko@mon.gov.ua Бондаренку С. І., начальнику відділу педагогічної та післядипломної освіти.
Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, яку пропонується затвердити відповідним Указом Президента України
Нагадаємо, документ було розглянуто та схвалено минулого року на III Всеукраїнському з’їзді працівників освіти.
Національна стратегія розвитку освіти визначає основні напрями, пріоритети та завдання і механізми реалізації державної політики в галузі освіти, кадрову і соціальну політику і складає основу для внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, управління і фінансування структури та змісту освіти.
Головним завданням стратегії є забезпечення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти для громадян України відповідно до вимог інноваційного, сталого, демократичного розвитку суспільства, економіки, науки, культури. Зміни в освіті повинні забезпечити створення умов для особистісного розвитку людини відповідно до її індивідуальних задатків, здібностей, потреб у навчанні впродовж життя.
Передбачається, що схвалена Урядом стратегія розвитку освіти набуде чинності після підписання Президентом Указу про схвалення документа. Після цього Урядом будуть розроблені заходи щодо реалізації стратегії на найближчі 5 років.