У понеділок, 14 січня 2013 року, учні знову сядуть за парти: зимові канікули закінчились.
Та для учасників ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін ІІ семестр 2012/2013 навчального року розпочнеться ще в суботу, оскільки згідно графіка проведення 12 січня на базі КОІПОПК пройдуть обласні олімпіади з української мови і літератури та фізики, а 13 січня - олімпіада з історії. Бажаємо учням - учасникам олімпіад перемог, а всім школярам - успіхів у навчанні!
Хто з нас не любить свят, можливості повеселитися і відпочити, ще раз зустрітися з бажаною компанією і зарядитися енергією на наступні суворі будні? Напевно тільки одиниці. Для всіх інших - в ніч з 13-го на 14-е січня з’являється чудовий привід «досвяткувати» один з найулюбленіший свят під інтригуючою назвою - Старий Новий рік.
Ця цікава традиція, за даними проекту DilovaMova.com, прийшла до нас з 1918-го року і початку становлення колишнього Радянського Союзу, коли в новій країні на хвилі глобальних змін були порушені й питання календарного літочислення. Поява цього неофіційного народного свята пов’язано з розбіжністю юліанського (старого) і григоріанського (нового) календарів, яке складає рівно 13 днів. Система старого стилю літочислення, котра будувалася на Юліанському календарі була розроблена олександрійськими астрономами на чолі зі знаменитим вченим тих р
... Читати далі »
Найввічливіший день у році – 11 січня. Цього дня відмічається всесвітній день „спасибі”. Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом. Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.