22 жовтня 2013 року на базі Сорокотязького НВО відбувся семінар-практикум вчителів світової літератури за темою «Розвиток інтелектуально-творчого потенціалу учнів на уроках світової літератури». Учасники семінару відвідали урок світової літератури у 7 класі за баладою Стівенсона «Вересовий трунок» , який підготувала та провела вчитель цієї школи Мисниченко Анастасія Сергіївна. Вчителька провела урок на високому рівні з використанням інтерактивних технологій, інформаційних технологій та такого популярного зараз жанру фанфікшн. Теоретичну частину розпочала методист РМК Смульська М.М., яка докладніше розповіла про походження та особливості методу фанфікшн, далі Зеленський О.Ф., вчитель світової літератури Глушківського НВО поділився з присутніми власним досвідом щодо розвитку інтелектуально-творчого потенціалу учнів. Учасники семінару мали можливість завітати на прес-конференцію, яку підготували учні 7 та 6 класів цієї школи і яка також була проведена з використанням методу фанфікшн.
22 жовтня на базі Узинських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2 розпочався другий етап районного туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2014". Пройшли демонстраційні уроки, які провели учасники конкурсу в номінаціях "географія", "початкове навчання" та "трудове навчання". Конкурс триває...
ВПіщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів дитячий-садок» відбулося відкриттятижня
початкової школи «Мандрівка в країну Знань». Класоводи Лепей І.М., Коваль С.С.,
Шабельна Ж.В., Попович С.В. розпочали відкриття урочистою лінійкою та
оголошенням плану його проведенення.
21.10.2013у приміщенні районної державної адміністрації
відбувся семінар-практикум працівників психологічної служби
«Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами», на
якому розглядались питання реабілітації дітей-інвалідів та захисту їх прав,
особливості організації освітнього середовища для таких дітей, способи
подолання неуспішності учнів з особливими освітніми потребами.
Цього року Міністерством освіти буде затверджена Концепція профільного навчання у старшій школі
"Профільна школа найповніше розширює можливості учня у виборі власної освітньої траєкторії, надає можливість більше приділяти часу тим предметам, які стануть у пригоді у майбутньому", - наголосив заступник міністра освіти Борис Жебровський під час зустрічі з лідерами учнівського самоврядування м. Києва.
За його словами, головна мета профільної старшої школи - це вибір та підготовка до майбутньої професії.
За повідомленням прес-служби МОН, заступника міністра також цікавила думка та відношення старшокласників до заходів, які сьогодні реалізуються Міністерством освіти і науки у сфері модернізації та реформування загальної середньої освіти.
"Профільна школа надасть рівні можливості кожній дитині, де б вона не мешкала: чи в маленькому селищі, чи в мегаполісі, підготуватися до майбутньої професії та обрати її свідомо", - зауважила начальник відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин МОН Наталія Бєскова.
Варто зазначити, що планом заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні передбачена необхідність затвердження Концепції профільного навчання у старшій школі до кінця 2013 року.
Серед шкіл оголошено конкурс на отримання цифрових лабораторій в рамках проекту "Відкритий світ"
Національний проект "Відкритий світ" оголосив про початок ІІ етапу, за результатами якого учні 6-8 класів з 2000 шкіл стануть учасниками проекту і отримають сучасне навчальне обладнання: комп'ютери вчителів, цифрові лабораторії та мультимедійні комплекси.
Про це повідомив Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.
"За дорученням Президента України до кінця року понад 10% шкіл України отримають нове інтерактивне мультимедійне обладнання. Сьогодні ми оголошуємо конкурс, за результатами якого будуть відібрані 2000 шкіл, які стануть учасниками Національного проекту. Цей конкурс відображає одне з найважливіших завдань Національного проекту – рівний доступ до якісної освіти всіх учнів із різних куточків України. Тобто участь у ньому на рівних правах зможуть взяти, і міські, і сільські школи", - сказав Каськів.
Він додав, щодо кінця 2015 року, як це передбачено вже III етапом Національного проекту, новітні технології будуть впроваджені у всі 17 тисяч шкіл України.
У конкурсі зможуть прийняти участь школи, які мають підключення до мережі Інтернет. Оцінюватиметься рівень підготовки їхніх вчителів до роботи з обладнанням, а також кількість учнів у 6–8 класах.
"Під час конкурсу ми хочемо виявити в українських школах справжніх ентузіастів новітніх технологій,
... Читати далі »
Табачник заявив, що використання учнями на уроці підручників з грифуванням МОН є обов’язковим
Міністр освіти Дмитро Табачник висловив власне бачення на питання процедури надання грифів МОН та зауважив, що використання вчителями уроці підручників та навчально-методичної літератури з відповідним грифуванням є обов’язковим.