31 жовтня в читальному залі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбулося засідання педагогічноі студії вчителів зарубіжноі літератури Білоцерківського району «Компетентнісний підхід в освіті». 22 педагоги з’їхались на своє зібрання, щоб обговорити питання реалізаціі концепції Нової української школи у процесі вивчення зарубіжної літератури.
Керівник районної педстудії Шевченко С.В. нагадала слухачампро важливість і особливості формування ключових компетенцій учнів на уроках зарубіжної літератури та російської мови як умови їх ефективноїсамореалізації, забезпечила присутніх відповідними матеріалами.
На засіданні свою думку щодо шляхів увпровадження компетентнісного
... Читати далі »
Завершуються шкільні канікули. З понеділка вчителі прийдуть у класи. Зустріти дітей із радісним настроєм, привітною усмішкою вдасться усім учителям, хто відвідав 27 жовтня хобі-центр. Зустріч у Маловільшанській ЗОШ №2 була присвячена гітарній музиці. Педагоги відкрили таланти своїх колег В.І.Островської (НВК «Узинська гімназія»), Г.С.Тупчія (Шкарівська ЗОШ), С.В.Тулумана (Дроздівська ЗОШ), які розповіли про своє захоплення музикою, виконали пісні під гітару. Психолог Л.Г.Радченко провела міні-тренінг щодо психологічного розвантаження. Методист С.М.Роєнко організувала майстер-клас «Натюрморт з гітарою». Завідувач ІМЦ І.С.Гвоздкова – конкурс зі складання пазлів. Як чудово разом виконувати «українську серенаду», слухати не лише гітару, а й саксофон, акордеон, переглянути добірку картин, на яких відомі художники з усього світу зобразили гітаристів! Активними учасниками зустрічі були заступник голови РДА В.М.Толочко та начальник відділу освіти О.П.Кравченко. Теплу, затишну атмосферу зустрічі зуміли створити педагоги Маловільшанської ЗОШ.
27.10.2017 року освітяни Білоцерківщини вшанували пам'ять воїнів-визволителів України, що загинули під час ІІ світової війни. До пам’ятника в с. Мала Вільшанка квіти поклали заступник голови Білоцерківської РДА В.М.Толочко, начальник відділу освіти О.П.Кравченко, педагоги. Вони згадали і подвиг сучасних воїнів, що виконують свій військовий обов’язок в АТО.
26 жовтня 2017 року на базі Узинської ЗОШ І-ІІІ ст.№1відбувся майстер-клас «Подарунки своїми руками», який провела для слухачів учитель образотворчого мистецтва Рудь Світлана Олександрівна. Тема «Новорічні подарунки» зацікавила учителів різних спеціальностей: трудового навчання, образотворчого мистецтва, початкових класів, української мови. До новорічних свят ще є час, але вчителі хочуть навчити робити подарунки учнів та для себе, своїх родин. А навчитися було чому. Світлана Олександрівна розповіла як затратити небагато часу і ресурсів створити цікаві та оригінальні прикраси для ялинки, вироби для створення святкової атмосфери в класі, школі, в залі, дома та використати природні матеріали: шишки, гербарії, сухі ягоди в поєднанні з раніше вживаними матеріалами: ком пакт-диски, вироби з пластику,пляшечки та ін.Всі учасники виконали практичну роботу,отримали поради та задоволення від спілкування. А ще всім сподобався оформлений у новому дизайні кабінет образотворчого мистецтва.
Настала осінь. Це не тільки пора дощів, похмурого неба, але і радісних, особливих дитячих свят, такі як осінній ранок , свято врожаю, квітів, ярмарків які проходили протягом жовтня у закладах дошкільної освіти району. До цих свят готувалися задовго до їх проведення. Разом з родиною діти робили вироби з осінніх дарів: овочів і фруктів, яскравого листя.
У залах панувала справжня барвиста осінь, на вікнах опадало багряне осіннє листя, яке доповнювало чудовий настрій кожного присутнього.
25 та 26 жовтня 2017 року у Фурсівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Узинській ЗОШ І-ІІІ №2 для вчителів англійської мови та учнів одинадцятих класів відбулися майстер-класи на тему «Методика підготовки учнів до написання відкритої частини ЗНО», підготовлені методистом ІМЦ Пешехоновою О.В. та вчителем Фурсівської школи Волик Л.С..
Під час роботи були проаналізовані типові помилки учнів під час написання відкритої частини ЗНО з англійської мови. Учасники ознайомилися з алгоритмом виконання відкритої частини ЗНО, проаналізували зразки робіт, виконали практичні завдання: писали неформальний лист (у форматі ЗНО) та проаналізували роботу згідно з критеріями оцінювання.
Новий Закон «Про освіту» надає керівнику закладу освіти великі повноваження, але й ставить до цієї посади високі вимоги. Обговорення інновацій в управлінській діяльності стало традицією на семінарах-практикумах, які проводяться в Білоцерківському районі. 25.10.2017 в Малоантонівському НВО відбувся семінар для директорів закладів освіти, на якому було представлено технологію бенчмаркінгу. Керівники закладів освіти розробили орієнтовні заходи, які допоможуть здійснити позитивні зміни у діяльності шкіл на основі вивчення кращих управлінських практик і показників.
Зацікавленість в обміні інформацією, бажання змінити роботу педагогічних колективів на краще, креативність – це лише деякі особливості проведеного семінару. Учасники вдячні колективу Малоантонівського НВО за створення позитивної атмосфери заходу.
Одним із пріоритетів освітньої політики Білоцерківського району є забезпечення якісної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Щороку педагоги Білої Церкви діляться своїм досвідом роботи з колегами з району. У рамках такої співпраці 24 жовтня 2017 року в приміщенні Білоцерківської райдержадміністрації проходило засідання лабораторії розв’язання освітніх завдань«Забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії розвитку учнів», присвячене особливостям навчання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. Булорозглянутонові законодавчо-правові орієнтири в освіті дітей з особливими потребами, опрацьовані індивідуальні програми розвитку нового зразка.Підгорна О.О., Сосновська Л.В., Чиж А.Ю. надали консультації щодо ведення документації з інклюзивного навчання.
25 жовтня 2017 року в закладі дошкільної освіти «Зіронька» Узинської міської ради відбулось засідання методичного об’єднання вихователів старших груп «Використання коректурних таблиць в реалізації завдань освітнього процесу в закладі дошкільної
освіти».
Засідання методичного об’єднання відкрила методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Бойко Л.Я. Вона ознайомила педагогів з планом роботи, розповіла про коректурні таблиці як засіб стимулювання креативності та використання їх в
освітньому процесі, побажала плідної праці. Далі учасники семінару переглянули заняття у старшій групі « У світі професій» (вихователь Єршова О.С.)
Методист закладу Комаровських Г. І. (керівник вихователів РМО) та вихователь Єршова О.С. провели майстер-клас з даної проблеми та мозковий штурм «Думаємо, розвиваємо, мислимо». Учасники семінару обмінялися думками, поділилися досвідом
роботи. Проведення семінару сприяло підвищенню професійної компетентності педагогів щодо використання коректурних таблиць, формуванню творчого підходу до підбору методів, форм та прийомів реалізації завдань освітнього процесу.
Вчителі початкових класів другий день осінньої педагогічної школи (24.10.2017) провели в Узинській ЗОШ І-ІІІ ст.№1. Майстер-клас з теми «Впровадження сучасних методик і підходів до навчання . Методична система «Щоденні 5» для них провела учитель початкових класів Бєкєтова Леся Леонідівна. На початку засідання присутніх привітав директор освітнього закладу Бойко Володимир Миколайович та наголосив на важливості обраної теми в період реформування освіти. Леся Леонідівна ознайомила колег з здоров’язбережувальними методиками, які вона впроваджує в роботу вже кілька років та новою методичною системою «Щоденні 5». При обговоренні, учителі дійшли висновку, що нова методична система допомагає учням розвивати усне та писемне мовлення, збагачує словниковий запас учнів, прищеплює любов до читання і застосовувати її необхідно, враховуючи особливості класу та індивідуальні особливості дітей.
17-18 жовтня 2017 року в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся навчальний семінар з теми «Розроблення та апробація навчально- методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти» для вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів, які беруть участь у дослідно- експериментальній роботі регіонального рівня. Учасниками заходу були 46 осіб, у тому числі троє педагогів Білоцерківського району.
У ході роботи учасники семінару ознайомились з основними засадами Концепції Нової української школи та проектом нового Державного
стандарту початкової загальної освіти, вчилися складати модельну навчальну програму, розглянули основні ідеї інтегрованого підходу до організації навчально-виховного процесу, розвивали навички планування в умовах інтегрованого підходу та оцінювання освітніх досягнень учнів, ознайомилися з особливостями організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину. Після завершення роботи ректор академії Осадчий І.Г. привітав учасників навчального семінару із успішним закінченням навчання та вручив сертифікати.
18 жовтня в Скребишівській ЗОШ I – II ст. було проведено інформаційну компанію з питань протидії торгівлі людьми для учнів 7- 9 класів. Серед дітей було проведено опитування „ Що таке на вашу думку торгівля людьми?“. Учням було запропоновано переглянути відеофільм “ Життя на продаж (Торгівля людьми) “. Після перегляду було проведено дискусію на тему “Як запобігти торгівлі людьми“ .
18 жовтня 2017 року проведено навчально-практичний семінар для вихователів різновікових груп НВО та НВК на тему «Гендерне виховання дітей дошкільного віку» у Тарасівському НВК. Мета семінару: розвиток педагогічної рефлексії; надання педагогам практичних матеріалів, що сприяють гендерному вихованню дітей дошкільного віку; підвищення психологічної компетентності з даного питання. Учасники переглянули презентацію "Формування гендерної культури вихователя", брали участь у дискусії на тему «Статеве виховання дошкільників» (методист ІМЦ Бойко Л.Я.). Керівник методичного об’єднання Дмитрук А.В. провела з вихователями заняття-тренінг «Гендерне виховання дітей в умовах дошкільного навчального закладу». Учасники семінару на занятті у різновіковій групі «Ми маленькі хлопчики та дівчатка» відзначили професійність вихователя Ільченко С.В. та мали змогу підвищити професійну компетентність з питань гендерного виховання дітей.
14 жовтня 2017 року під час святкування Дня захисника України на базі Узинської ЗОШ №1 проходив Всеукраїнський турнір із греко-римської боротьби. Учасниками змагань були учні як Білоцерківського, так й інших районів Київської області, м.Києва. Спортсменів вітали голова Білоцерківської районної ради В.Ю.Гринчук, начальник відділу освіти О.П.Кравченко. Серед уболівальників – учні та вчителі закладів освіти Узина.
6 жовтня 2017 року на базі Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ступенів для вчителів іноземної мови відбулося перше засідання педагогічної студії
«Компетентісний підхід до навчання». Під час заняття учасники ознайомились з основними принципами компетентісного підходу до освіти, визначили основні компетентності та мету застосування компетентнісного підходу. В ході роботи семінару було проведено моделювання етапів компетентнісно орієнтованого уроку.
05.10. 2017 група вчителів фізики відвідали майстер-клас «Проектні технології як одна з форм компетентнісного підходу до навчання» вчителя вищої категорії Розаліївського НВО Бялківського Юрія Васильовича. Педагоги ознайомились із досвідом роботи колеги з проектними технологіями, відвідали урок фізики у 9 класі з теми «Магнітні явища». Учні презентували свої проекти : інформаційні, дослідницькі та творчі. Учителі провели обговорення уроку та виробили методичні рекомендації щодо
впровадження проектної діяльності на уроках фізики. Учасники були вдячні колективу закладу та керівнику майстер-класу за змістовну зустріч.
Сердечно вітаємо вас із професійним святом - Днем бібліотек!
У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар - хранителем і двигуном людської культури. Сьогодні шкільні бібліотеки району знаходять і впроваджують нові форми спілкування з читачами. Вони беруть участь у створенні сучасного інформаційного простору, сприяють формуванню моральних принципів підростаючого покоління. А працівники бібліотек - незамінні помічники в оперативному і якісному забезпеченні інформацією. Ви несете своїм читачам радість знань, високу культуру, любов до мистецтва. Нехай ваша працьовитість, життєва цілеспрямованість і високий професіоналізм допоможуть зберегти і примножити інтелектуальний і культурний потенціал нашого рідного краю.
Бажаємо вам нових ініціатив, цікавих перспективних проектів при виконанні свого професійного обов'язку. Нехай ваша праця - праця хранителів людської мудрості - завжди користується заслуженою повагою в суспільстві і знаходить гідний відгук у людських серцях!
Міцного всім вам здоров'я, щастя, благополуччя та нових творчих здобутків у вашій благородній справі!
Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті.
У цей особливий День вітаємо всіх дошкільних працівників! Бажаємо їм здоров’я успіхів, благополуччя, творчості і побільше приємних моментів в їх, так необхідної всім нам, праці! Зі Святом!
21.09.2017 у залі РДА відбувся семінар для заступників директорів «Оновлення моделі методичної роботи навчального закладу у 2017/2018 н.р. відповідно до положень Нової української школи». Лейтмотивом семінару були слова Джона М.Кейнса: «Складність полягає не у сприйнятті нових ідей, а у відмові від старих уявлень», чого і вимагають нові підходи до освіти.
У ході роботи учасники визначили переваги і недоліки п’яти представлених моделей організації методичної роботи, обговорили досвід Шкарівської ЗОШ (заступник директора Лавренчук Г.М.) та Поправського НВО (заступник директора Падалка А.А.) щодо роботи закладів на основі визначених колективом актуальних завдань. Заступник директора Узинської ЗОШ №2 Шубіна О.І. ознайомила присутніх із практикою використання відеоматеріалів на засіданнях методичних підрозділів. Заступник директора
Терезинського НВО Бурлака Л.А. поділилася досвідом використання аналітичних матеріалів для вдосконалення роботи з педагогами.
Працювати на засадах Нової української школи – це майбутнє чи реальність? Педагоги Білоцерківського району на серпневому форумі, який відбувся 29.08.2017 року, спробували проаналізувати свою роботу, досвід, оцінити невикористані можливості, які сприятимуть втіленню ідей, закладених у Концепції «Нова українська школа». На пленарному засіданні присутні директор департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації В.Б.Рогова, голова Білоцерківської райдержадміністрації Г.В.Джегур та голова Білоцерківської районної ради В.Ю.Гринчук, педагоги і лідери учнівського самоврядування. Ділова розмова про пріоритети освіти, роль учителя в навчальному процесі, створення сучасного освітнього середовища, як в опорному навчальному закладі Шкарівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня, що щиро зустріла форумчан у своєму приміщенні. Потім – стендові презентації різної тематики, участь у яких педагоги обирали за власним бажанням. У кожній групі обговорюються важливі наболілі питання: на що і проти чого спрямована діяльність Нової української школи. Цікаві висновки і важливі відкриття, почуті від учнів-учасників форуму: учні хочуть змін у школі, вони за партнерські стосунки між учителем і учнем, цікаві уроки, профільне навчання, яке враховує їхні здібності