З 01.03 по 10.03.2016 в Фастівському НВО проходили "Шевченківські березини". Метою заходів було розкрити велич українського генія Тараса Шевченка, наблизити його до серця кожного учня, спонукати школярів замислитися над власним розумінням постаті Шевченка, місцем Кобзаря в нашій сучасності.
В бібліотеці школи організована виставка "Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття".
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка!
Такими лірично-закличними словами розпочалися Шевченківські дні у Чепиліївському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Учні 7-8 класів, активні учасники шкільного самоврядування, підготували усний журнал "Сторінками життя Кобзаря", у якому розповіли про нелегку долю Митця та познайомили усіх присутніх із творчістю Шевченка. Під музику Г.Гладкого зачитали заповіт Тараса Шевченка. У бібліотеці організували виставку творів Т.Г. Шевченка.
9 березня 2016 року у Матюшівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся загальношкільний захід, приурочений Дню народження Т.Г.Шевченка та 160-річчю з Дня народження І.Франка на тему «Нескорені».
Тут звучали вірші і пісні на слова Т.Шевченка та І.Франка, учні 9 класу зіграли сценки «Його кохана» та «Тричі мені являлася любов», де розповіли про нерозділені почуття поетів. А закінчився поетичний конкурс виконанням пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».
Сьогодні виповнюється 202 роки від дня народження великого українського пророка, поета та художника Тараса Григоровича Шевченка.
«Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом,
Барвінком укрила;
І на полі жайворонок,
Соловейко в гаї
Землю, убрану весною,
Вранці зустрічає.»
Білоцерківщина також приєдналася до відзначення цієї знаменної дати. У навчальних закладах району пройшли урочисті лінійки, виховні години, конкурси читців, бібліотечні уроки, працівники відділу освіти та районного методичного кабінету взяли участь в урочистому мітингу , присвяченому вшануванню пам'яті Великого Кобзаря.
З 2 по 9 березня в Острійківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходять традиційні Шевченківські дні. Учні молодших класів активно включилися у загальношкільні заходи. Чернишенко З.І та Щербина Н.В. підготували для малят на годину спілкування усний журнал «Віще слово Кобзаря». Діти добре підготувались до конкурсу читців поезій Великого Кобзаря. Провели вікторину «Чи знаєте ви твори Т.Шевченка?», бліц-турнір для допитливих «Із життя Кобзаря», виступи Шевченкознавців.
Годину спілкування старшокласники розпочали вшануванням славетного імені Поета, Прозаїка, Драматурга, Академіка Академії Мистецтв, Художника, Філософа, Просвітителя та Будителя Українського народу – Тараса Шевченка.
Голуб О.В. та Лященко О.Б. на уроках провели з дітьми вікторину «Чи знаю я Шевченка?» та Шевченківські читання, а особливо вразило усіх звучання «Заповіту» на англійській, німецькій та італійській мові. Учні 5 – 11 кл. організували виставку класних стіннівок «І мене
... Читати далі »
Леся Українка – геніальна українська поетеса, яку називають дочкою Прометея за її художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу і романтичність її непересічної особистості.
25 лютого виповнилося 145 років від дня народження Лесі Українки. З цієї нагоди учні Макіївського НВОзібралися, щоб вшанувати пам’ять безсмертної доньки українського народу. Школярі переглянули документальний фільм про життєвий і творчий шлях поетеси, де дізналися багато цікавих фактів, та прослухали її вірші у професійному виконанні.
Продовженням цього заходу став конкурс на краще читання поезії Лесі Українки «Поезія – це завжди неповторність». Наші учні показали свої прекрасні декламаторські та артистичні здібності. Вірші Лесі Українки зворушили серця наших вихованців справжнім ліризмом, непідробною щирістю, мелодійністю слова, громадянським пафосом.
25 лютого в затишному залі бібліотеки Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла літературно-музична композиція, присвячена 145-й річниці від дня народження геніальної української поетеси, мужньої жінки й прекрасної людини Лесі Українки. Учителі та учні поринули в Лесине дитинство, яке пройшло серед поліського лісу на Волині. Вона, ця маленька дівчинка, стала великою Лесею Українкою, гідною носити таке високе звання – Українка.
Практичний психолог, соціальний педагог Чепиліївського НВК І-ІІІ ст. Дубова О.Ю. та заступник з навчально-виховної роботи Сухоліського НВК І-ІІ ст. Заусаєва А.В. взяли участь у заході «Сильніші разом: зміцнення діалогу і соціальної згуртованості в місцевих громадах», який проводився
27 лютого 2016 року у м. Києві. Захід проходив у форматі «Світового кафе» (The World Cafe) в рамках проекту «ВІДНОВЛЕННЯ: соціальна інтеграція та примирення через ненасильницьке спілкування для сімей і дітей у Київській області». Проект реалізуються Партнерством «Кожній дитині» у співпраці з Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення
«Простір Гідності» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії.
Були актуалізовані важливі питання для внутрішньо переміщених сімей та дітей; обговорені дося
... Читати далі »
25 лютого у Фастівському НВО відбулись літературні читання «Леся Українка – поетична квітка України», приурочені 145 річниці з дня народження поетеси. Учні 4 класу Вигівський Віталій та Стороженко Наталія підготували повідомлення про життєвий шлях Л. Українки. Учні 2 – 4 класів декламували вірші. Цікавою була інсценізація казки «Біда навчить».
25.02.2016р. у Матюшівській ЗОШ І-ІІ ступенів з нагоди 145-річчя від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки, доньки Прометея, яка несла іскру Божу за життя людей, несе і зараз устами нашими, її потомків , відбулася виховна година для учнів 1-9 класів «Довго щирими сими словами
до людей промовлятиму я…»
Виховна година складалася з чотирьох сторінок:
1. « Біографія Л.Українки»;
2. «Творчість Л.Українки»;
3. «Любов до народу»;
4. «Єдина! На всю Україну».
На короткий час учні школи поринули у царство мудрого і красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова. Під час проведення другої сторінки виховної години учні школи взяли активну участь у читанні улюблених віршів Л.Українки. Кращі учні були відзначені подяками.
Під час заходу була використана презентація та відеоматеріали про життя та творчість письменниці.
Захід підготували бібліотекар Мельник
... Читати далі »
24 лютого в Макіївському НВО відбулася прем’єра п’єси «Незвичайне дзеркало», яку підготували учні 5-7 класів.
Мета заходу: вчити дітей бути ввічливими, вихованими, терплячими, чуйними до інших, не глузувати з чужої біди.
Глядачами п’єси були учні 1-7 класів. Діти познайомилися з хлопчиками та дівчатками, яким довелося побачити себе в незвичайному дзеркалі. А незвичайність його була в тім, що воно показувало дітям, як непривабливо, некрасиво вони виглядають, коли поводяться негарно. Так і сталося з нашими героями. Але те відображення, яке вони бачили у дзеркалі – їх засмутило. Діти захотіли змінитися, тому дзеркало порадило їм завжди чинити за золотим правилом«В усьому чиніть з іншими так, як хочете, щоб вони чинили з вами!».
Герої побажали усім присутнім дотримуватися цього золотого правила і бачити в дзеркалі лише св
... Читати далі »
19 лютого 2016 року учні та вчителі Шкарівської ЗОШ вшанували подвиг учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні: школярі відвідали столицю України, пройшли вулицею Героїв Небесної сотні, згадали учасників подій на Майдані хвилиною мовчання, поклали квіти в місцях загибелі Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Саме під таким гаслом 22 лютого уся шкільна родина Макіївського НВО зібралася у святковій залі, щоб відсвяткувати Міжнародний день рідної мови. Учні переглянули цікаве відео про історію виникнення цього дня. У ході свята лунали прекрасні рядки про рідну мову, ліричні пісні: «Українська мова», «Рідна мова». Глядачі були здивовані багатющими можливостями нашої мови, коли прослухали оповідання і поезію, які розпочиналися однією літерою: «Б» і «С». Традиційно на святі прозвучали дотепні гуморески про рідну мову Павла Глазового: «Наші хлопці», «Там, де річка голуба в'ється біля гаю», «У трамваї». Щирий сміх викликала весела інсценізація про двієчника. Зворушливим був виступ першокласників, які вже зрозуміли, що мову потрібно любити та оберігати.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом.
Саме цим подіям, 19 лютого у Фастівському НВО, був присвячений урок мужності « Їх подвиг навіки збережуть серця». Захід розпочався тужливою лемківською піснею «Гей, пливе кача по Тисині», яка стала символом Небесної сотні. Діти ознайомилися з історією цієї революції. Згадали загиблих на Майдані. Переглянули відео-фільм «Євромайдан». Загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
19 лютого в Тарасівському НВК відбулась лінійка-реквієм пам'яті Героїв Небесної Сотні. Лінійка розпочалась виконанням Гімну України. Учні школи підготували повідомлення і розповіли про ті трагічні події. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і запалили свічки пам’яті біля портретів загиблих героїв. Крім того, у кожному класі відбулись тематичні класні години, присвячені подвигу учасників Революції гідності .
Небесна сотня – безневинна жертва… Бандитам не сховатись за хрестом ... Читати далі »
19 лютого у с. Іванівка біля каплиці Небесної Сотні відбувся мітинг, присвячений річниці Революції Гідності . На урочистостях були присутні голова районної ради Грінчук В. Ю., заступник голови районної ради Чичикало А. П., заступник голови райдержадміністрації Устич Ю. П. Поминальну панахиду за загиблими відправив настоятель храму отець Миколая.
Учні Іванівського НВК читали вірші, присвячені пам'яті Героїв Небесної Сотні.
19 лютого у рамках відзначення другої річниці Революції Гідності відбувся виховний захід «Революція Гідності: як це було…»., на якій було організовано перегляд документального фільму " Реквієм. Революція Гідності". Учні побачили унікальні кадри та почули спогади очевидців та волонтерів, які перебували на Майдані під час тих визначних подій. Школярі декламували вірші про захисників України. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної сотні та загиблих учасників АТО. Було проведено виставку малюнків та виробів ручної роботи «Світ очима дітей».
19 лютого в Поправському НВО відбулась лінійка-реквієм «А сотню вже забрали небеса…» до дня пам'яті Героїв Небесної сотні. Документальні відео перепліталися з піснями написаними про Героїв. Довершували сюжет душевні вірші, прочитані учнями. Небесну Сотню вшанували хвилиною мовчання. Запалили свічки, як знак пам’яті, бо люди живуть доти, поки про них пам’ ятають…
19 лютого у Маловільшанській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 лідерами учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з виховної роботи Ковальчук Т.А. проведено літературні читання, присвячені пам’яті героїв Небесної Сотні «Мамо, чи це вже весна?»
19 лютого 2016 року в Глушківському НВО була проведена лінійка-реквієм, приурочена пам’яті Героїв Небесної Сотні. Сьогодні ми в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити….
Невпинно бореться український народ за свою волю та незалежність, в різні роки існування країни, але з якими величезними втратами. Ці люди будуть жити в нашій пам'яті вічно, ми їх просто не маємо права забути!
Учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні!