Про Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України
Відповідно до пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, та з метою підвищення якості навчально-виховного процесу, стимулювання педагогічних колективів до творчої роботи з фізичного виховання, популяризації здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України, що додається.
2. Скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 15 лютого 2006 року № 102 "Про Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах України".
3. Комітету з фізичного виховання та спорту (Гамов В.Г.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України у встановленому законодавством порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Є.М. Суліму.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Д.В. Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту 23.04.2012 № 491
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 травня 2012 р. за № 754/21067 ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах України.
1.2. Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах України (далі - конкурс) проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (далі - Міністерство), Комітетом з фізичного виховання та спорту (далі - Комітет), Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (далі - Інститут).
1.3. Конкурс проводиться з метою вивчення, узагальнення та розповсюдження кращого досвіду роботи з фізичного виховання, активізації діяльності керівництва навчальних закладів, відділів освіти, управлінь освіти і науки щодо покращення роботи з фізичного виховання.
1.4. Основними завданнями конкурсу є: виявлення стану організації роботи та підвищення якості результативності навчального процесу з фізичного виховання у навчальних закладах системи освіти України в цьому напрямі освітньої діяльності; вдосконалення навчально-матеріальної бази та навчально-методичного забезпечення навчального закладу; визначення кращих навчальних закладів - дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл (далі - навчальні заклади), поширення позитивного й успішного досвіду роботи, стимулювання педагогічних колективів до творчої роботи, впровадження інноваційних форм та методів організації процесу фізичного виховання; сприяння активізації фізкультурно-масової роботи в усіх ланках фізичного виховання; підвищення якості освіти, оновлення її змісту та форм організації навчально-виховного процесу, запровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій; визначення ефективності діяльності керівництва навчальних закладів, відділів освіти, управлінь освіти і науки щодо їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу з фізичного виховання та спорту; поширення та впровадження кращого педагогічного досвіду роботи з фізичного виховання в навчальних закладах.
ІІ. Учасники конкурсу
2.1. Учасниками конкурсу є навчальні заклади державної, комунальної і приватної форм власності.
2.2. Учасники мають право після завершення кожного етапу ознайомитись з експертною оцінкою журі та одержати пояснення щодо критеріїв та об’єктивності оцінки надісланих матеріалів конкурсу та письмову відповідь у випадку виникнення спірних питань після завершення огляду-конкурсу.
ІІІ. Умови, строки проведення конкурсу
3.1. Конкурс проводиться один раз у чотири роки за номінаціями: кращі позашкільні навчальні заклади (дитячо-юнацькі спортивні школи та спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву); кращі дошкільні навчальні заклади (сільські, міські, компенсуючого типу); кращі загальноосвітні навчальні заклади (міські, дві категорії: 1 категорія - кількість учнів більше 700 та 2 категорія - кількість учнів до 700, сільські, школи-інтернати для дітей сиріт, спеціальні школи-інтернати, навчально-виховні комплекси); кращі професійно-технічні навчальні заклади, загальноосвітні школи-інтернати.
3.2. Члени журі в районах, містах, областях обирають кращу роботу та надсилають її до участі в наступному етапі.
3.3. Конкурс проводиться поетапно протягом навчального року: I етап - вересень - грудень: районний (міський) - навчальний заклад до 30 грудня поточного року надсилає в районний (міський) оргкомітет заявку з відповідними матеріалами (додаються) для участі в другому етапі конкурсу. Оргкомітет і журі визначають переможців і до 1 лютого кожного наступного року відповідно до номінацій оргкомітет надсилає матеріали до оргкомітету Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських оргкомітетів; II етап - лютий - квітень: регіональний - Автономна Республіка Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські оргкомітети і журі визначають переможців і надсилають матеріали до Всеукраїнського оргкомітету; III етап - травень - червень: Всеукраїнський - за участю навчальних закладів - переможців другого етапу.
3.4. Всеукраїнський етап конкурсу проводиться в місті Києві у травні - червні кожного року відповідно до номінацій Комітетом. Всеукраїнський оргкомітет і журі розглядають подані матеріали та до 1 серпня кожного року відповідно до номінацій приймають остаточне рішення про переможців і призерів огляду-конкурсу, яке затверджується наказом Міністерства.
ІV. Журі конкурсу
4.1. Для проведення конкурсу формується склад журі в кожній номінації в районах (містах), регіонах згідно з етапами, який затверджується наказом відповідного органу управління освіти. Склад журі ІІІ Всеукраїнського (заключного) етапу затверджується наказом Міністерства за поданням Комітету, кількість членів журі не повинна бути менше шести осіб.
4.2. До складу журі включаються представники Комітету, Міністерства, Інституту, наукових установ та організацій (за згодою), а також керівники навчальних закладів, вчителі-методисти, які мають досвід практичної та наукової діяльності (за згодою).
4.3. До складу журі не можуть входити особи, що є близькими особами учасників конкурсу.
4.4. Журі районного (міського), регіонального етапів подають до Всеукраїнського журі конкурсні матеріали навчальних закладів за кожною номінацією, які стали переможцями відповідного етапу.
4.5. Журі конкурсу: забезпечує збереження матеріалів, поданих на конкурс; забезпечує перевірку і об’єктивність оцінювання конкурсних матеріалів; визначає переможців та призерів; визначає дійсність наданих матеріалів учасниками конкурсу.
4.6. Журі очолює голова. Головою журі Всеукраїнського етапу призначається директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства.
4.7. Голова журі: організовує роботу членів журі; проводить засідання журі; бере участь у визначенні переможців; готує за рішенням журі пропозиції організаційному комітету щодо порушення клопотання про відзначення переможців та лауреатів конкурсу відомчими відзнаками.
V. Організаційний комітет конкурсу
5.1. Для організації та проведення ІІІ Всеукраїнського (заключного) етапу створюється організаційний комітет, склад якого затверджується наказом Міністерства за поданням Комітету.
5.2. Організаційний комітет за поданням журі розглядає і затверджує результати проведення фінального етапу конкурсу.
5.3. Кількість членів організаційного комітету не повинна бути менше 4 осіб.
5.4. До складу організаційного комітету включаються працівники Міністерства, Комітету, Інституту.
5.5. Організаційний комітет очолює голова.
5.6. Головою організаційного комітету призначається заступник Голови Комітету.
5.7. Голова організаційного комітету: організовує роботу членів організаційного комітету; проводить засідання організаційного комітету; розглядає і затверджує результати фінального етапу конкурсу; готує подання для нагородження переможців та призерів конкурсу.
5.8. Члени організаційного комітету: здійснюють організаційну роботу щодо проведення конкурсу; оформлюють документацію щодо проведення конкурсу та підбиття підсумків; вносять пропозиції щодо нагородження переможців та лауреатів конкурсу; забезпечують порядок проведення конкурсу; сприяють висвітленню результатів конкурсу в засобах масової інформації.
VІ. Вимоги щодо учасників конкурсу та критерії їх оцінювання
6.1. Оцінювання матеріалів, наданих на огляд-конкурс, проводиться за найбільшою кількістю набраних балів: відвідування 3 навчальних годин фізичного виховання на тиждень; кошти, витрачені на фізичне виховання та спорт; наявність спортивних споруд, пристосованих приміщень для занять фізичною культурою і спортом; наявність комп’ютерної бази даних з фізичного виховання; медичне обслуговування; робота з навчання плаванню; наявність спортивних класів; секційна та гурткова робота; присвоєння спортивних звань та розрядів; методична робота; фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота; організація роботи з батьками; оздоровлення дітей; туристична робота; участь у змаганнях; пропагандистська та агітаційна робота.
6.2. Навчальний заклад, який бере участь у І етапі конкурсу, подає на розгляд журі такі документи: заявку на участь у конкурсі за формою, наведеною в додатку 1; подання на участь відділу освіти районної (міської) державної адміністрації за формою, наведеною в додатку 2; зведений протокол за формою, наведеною в додатку 3; інформаційний лист навчального закладу за формою, наведеною в додатку 4; фотоілюстрації, відеоматеріали (фрагментарний показ фізкультурно-оздоровчої роботи, яка проводиться в навчальному закладі). Інформація надається у форматах СD або DVD тривалістю не більше 15 хвилин.
VІІ. Нагородження переможців
7.1. Навчальні заклади, які посіли І, ІІ і ІІІ місця у Всеукраїнському огляді-конкурсі (відповідно до типу закладу номінації), нагороджуються почесними грамотами та кубками Комітету.
7.2. Результати Всеукраїнського етапу конкурсу узагальнюються Міністерством. Видається наказ про підсумки огляду-конкурсу.
7.3. Матеріали, надіслані на конкурс, зберігаються до наступного конкурсу в Комітеті.
7.4. Публікації матеріалів, надісланих на конкурс, здійснюються за письмовою згодою його учасників.
VIII. Фінансові умови
Витрати на організацію проведення та нагородження переможців і призерів конкурсу здійснюються в межах відповідних асигнувань, а також коштів, не заборонених законодавством.
IX. Контроль та громадське спостереження
9.1. Контроль за проведенням конкурсу здійснює Міністерство в установленому законодавством порядку.
9.2. Громадське спостереження за проведенням конкурсу можуть здійснювати представники учнівського самоврядування, засобів масової інформації.
В.о. голови Комітету з фізичного виховання та спорту В.Г. Гамов
За матеріалам: Освіта.ua
|