Школи поки що не готові до виконання закону про мови. Навіть у тих областях, де остаточно визначилися з регіональними мовами, навчальні заклади навряд чи зможуть у цьому році сформувати класи - через нестачу вчителів і вільних приміщень "Батьківські збори будемо проводити тільки на наступному тижні, тоді стане ясно, скільки тат і мам хочуть, щоб їхні діти навчалися в російськомовних класах. Для цього необхідні заявки як мінімум від 15 осіб. Проблем з підручниками немає, але все одно сумніваюся, що ми так швидко зможемо перейти на іншу мову. Адже вже багато років наші виші випускають україномовних викладачів. Швидко перебудуватися не зможемо", - розповіла директор столичної школи № 175 Віра Борик. Схожа ситуація і в Закарпатті. Там стати регіональною мовою всі шанси є в угорської. "Сподіваємося, що у нас поки що не буде багато охочих навчатися угорською мовою. Адже ми просто не встигнемо перед стартом навчального року набрати вчителів, які володіють нею. Та й вільних приміщень для нових класів немає", - говорять в одній з ужгородських шкіл. А от у Запоріжжі, де регіональною мовою нещодавно стала російська, у школах запевняють, що мова викладання для них - не проблема, набагато складніше переробити навчальний графік. Навантаження на вчителів розподілене ще перед відпустками на весь навчальний рік. А для підготовки нового г
... Читати далі »
У 2012-2013 навчальному році
вивчення елективних курсів згромадянської освіти для учнів загальноосвітніх навчальних закладівздійснюватиметься за такими програмами:
Дляучнів 9(10) класу - курс «Ми - громадяни України»
підготовлений за підтримки Міністерства освіти і науки України, Центру Мершона
Університету штату Огайо (США) та Центру громадянської
... Читати далі »
Відома фраза філософа Сенеки: «Ми вчимося для школи, а не для життя», певною мірою залишається актуальною і сьогодні. Саме для підвищення ефективності навчання, допомоги учням у оволодінні навичками, що дозволяють адаптуватися до вимог життя у сучасному суспільстві, вирішувати життєві проблеми, розвитку здатності до прийняття самостійних рішень у 2012/2013 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах країни впроваджуватиметься курс за вибором для учнів 8, 9, 10 або 11-х класів «Корисні навички» (лист МОНмолодьспорту від 15.08. 2012 №1/9 -574).
Оволодіння корисними навичками допоможе школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків; забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань; формуватиме уміння справлятися з емоціями та стресами.
Вивчення курсу має відбуватися за модулями, розробленими вчителями, методистами, районними (міськими) управліннями освіти. При доборі модуля для вивчення важливими чинниками є: зацікавленість більшої частини учнів класу; можливість залучення до участі у вивченні програми курсу батьків; використання тренінгового підходу та практична спрямованість тематики; можливості до співпраці з місцевою громадою та оцінка ефективності вивченого.
Ідея впровадження курсу ґрунтується на кращому педагогічному досвіді. Наприклад, уже близько десяти років у школах міста Києва практикується виклада
... Читати далі »
20 серпня в Україні стартував профілактичний рейд "Увага! Діти на дорозі", який триватиме до 20 вересня Державтоінспекція проводить профілактичний захід, напередодні та на початку навчального року, аби нагадати дітям правила дорожнього руху.
Інспектори ДАІ проведуть у першій декаді вересня уроки з правил безпечної поведінки на дорозі, забезпечать чергування біля шкіл для безпечного пересування дітей до місць навчання.
Крім того, для підготовки вулично-шляхової мережі до нового навчального року, Державтоінспекція здійснить обстеження ділянок, які прилягають до територій дитячих та навчальних закладів та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів.
Також ДАІ звертається до батьків із проханням нагадати малюкам основні правила безпечної поведінки на дорозі та пройти з дітьми маршрутом від будинку до школи, звертаючи увагу на особливості дорожнього руху.
У 2012/2013 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах України впроваджуватиметься курс за вибором для учнів 8, 9, 10 або 11-х класів - «Корисні навички»
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Курс за вибором «Корисні навички» впроваджуватиметься з метою підвищення ефективності навчання, допомоги учням у оволодінні навичками, що дозволяють адаптуватися до вимог життя у сучасному суспільстві, розвитку здатності до прийняття самостійних рішень. Передбачається, що опанування курсу допоможе школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків, забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань, формуватиме уміння справлятися з емоціями та стресами.
Вивчення курсу має відбуватися за модулями, розробленими вчителями, методистами, районними та міськими управліннями освіти. При доборі модуля для вивчення важливими чинниками будуть зацікавленість більшої частини учнів класу та можливість залучення до участі у вивченні програми курсу батьків.
Під час навчання передбачається використання тренінгового підходу та практична спрямованість тематики кожного модулю.
Ідея впровадження курсу ґрунтується на кращому педагогічному досвіді. Як зазначають у Міністерстві освіти, уже близько десяти років у школах практикуєт
... Читати далі »
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти повідомляє, що гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" (лист № 1/11-2896 від 02.07.2008 р.) наданий посібникам видавництва "Літера" "Післябукварик" (автори Вашуленко М. С., Науменко В. О., Захарійчук М. Д. та "Послябукварик" (автори Вашуленко М. С., Науменко В. О., Захарійчук М. Д., втратив чинність у зв'зку з прийняттям нових навчальних програм і затвердження Міністерством освіти і науки молоді та спорту України нових підручників для 1 класу. Нового грифа "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах" комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки молоді та спорту України ці посібники не отримали. Тому правових підстав для використання цих посібників у навчальоно-виховному процесі немає. Видання і розповсюдження у торгових мережах даних посібників є порушенням вимог МОНмолодьспорту України щодо видання навчально-методичної літератури.