У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває не однозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить голодомор 1923 - 1933р в Україні .
З 23 по 27 листопада у Глушківському НВО до 82-річниці Голодомору відбулися ряд заходів, якими вчителі намагалися донести до сердець учнів страшні сторінки нашого минулого, і, насамперед , недопушення подібного в історії суспільства.
На протязі тижня в усіх класах пройшли бесіди , виховні години на тему: «Голодні 1932 -1933 роки. Пам’ятаємо», інформаційні хвилинки, п’ятихвилинки на уроках історії.
Четверта субота листопада – поминальна по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932 – 33 рр. Учні Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 вшанували пам'ять жертв голоду покладанням квітів до пам’ятного хреста у міському парку, уроками пам’яті та літературно-музичною композицією-реквіємом. Дівчата з гурту «Квітуча Україна» виконали пісні «Голодомор» та «Свіча».
З глибокою шаною і трепетом учнями були запалені свічки Пам&rsqu
... Читати далі »
У Биковогребельському НВО відбулися заходи по вшануванню жертв Голодомору. Директор школи В.В.Онопрієнко розповів про жертви голодних років у селі, а вчитель історії В.В.Кравченко провела позакласний захід. Учні вшанували хвилиною мовчання замучених голодом людей.
27 листопада в Поправському НВО відбулася важлива подія. Це зустріч з воїнами АТО, а саме бійцями 72 білоцерківської механізованої бригади, та іншими бійцями, які є добровольцями батальйону «Айдар». Ця зустріч є дуже важливою для всіх учнів і вчителів нашої школи. Адже ці чоловіки є справжніми патріотами і захисниками нашої неньки України, які ще з самого початку так званої «АТО» стали на наш з вами захист. Вони не жаліли сил і здоров’я, обороняючи нашу Батьківщину. Кожен день ризикуючи своїми життями, вони боролися з загарбниками заради нашого з вами світлого майбутнього.
Учні довго чекали цієї зустрічі, хоча б для того, щоб побачити перед собою своїх героїв, земляків, які присвятили себе боротьбі за мир в Україні. Під час спілкування школярі задавали питання, які цікавлять їх найбільше. Можливо не всі питання були доречні, але все ж діти дізналися багато нового і,
... Читати далі »
27 листопада 2015 року в Піщанському НВО відбулася лінійка-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933р «Страшні роки моєї України».
Їм – неоплаканим і невідспіваним.. Їм – похованим без труни й молитви, позбавлених могили й шани – присвячується ця лінійка.
На лінійці ознайомили учнів з історичними передумовами виникнення Голодомору та вшанували світлу пам’ять безвинно замучених голодом людей. А також нагадали про те, що 28 листопада о 16 годині кожен може приєднатися до акції «Запали свічку».
Група дітей на чолі з шкільним бібліотекарем, Троцькою М.П., відвідали на цвинтарі пам’ятник жертвам голодомору. Були присутні директор будинку культури Крижанівська А.В. та сільський бібліотекар Кошенко О. П.
З метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей, поглиблення знань про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховання поваги до історичного минулого свого народу, патріотизму та зацікавленість до вивчення історичного минулого України з 25 по 27 листопада у Матюшівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходили заходи до Дня жертв Голодомору. 25 листопада педагогом-організатором та учителем історії була організована виставка літератури та конкурс малюнків, 27 листопада проходив виховний захід для учнів 1-9 класів «Пам’ять не стерти роками». Учні розповідали вірші, читали спогади односельців про роки голодомору, дивилися фільм «Голодомор 32-33. Справжня причина смерті».
З метою вшанування пам’яті загиблих від Голодомору 1932-1933 років в гімназії було проведено єдиний урок «Пам'ять вічна…». Під час уроку учні 5-11 класів перегорнули страшні сторінки історії, переглянули уривок з документального фільму. На уроці прозвучали свідчення очевидців тих страшних років. Учасники заходу вшанували пам'ять мільйонів предків, безвинно замучених голодом хвилиною мовчання, запалили свічку пам’яті…
Для учнів 1-4 класів проведено виховну годину «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає».
На жаль, наш народ має скорботні дати, одна з яких - День вшанування пам’яті загиблих у роки голодоморів. 27 листопада у школі під час лінійки звучала пісня «Свіча» у виконанні О. Білозір, згадувались сумні факти, пов’язані із геноцидом нашого народу, спогади очевидців, вражаюча статистика і жахливі фотокадри… Хвилина мовчання прозвучала у наших серцях.
Разом з учнями ми відвідали пам’ятний знак у с. Поправка, запалили свічку пам’яті, яку виявив бажання потримати кожен учасник мітингу. Пам'ять про це лихоліття буде жити у наших серцях !
27.11.2015 року учні Макіївського НВО вшанували пам'ять жертв голодомору і те страшне лихоліття, що випало на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі.
Лінійка пам'яті розпочалася віршем під супровід реквієм Моцарта. Учні переглянули відео про трагічні події у нашому краї. Всіх присутніх до сліз розчулили: вірш дівчинки «Молитва до Бога» та інсценізація учня 5 класу «Я ще не вмер». З болем у серці діти слухали останні колискові матерів для своїх дітей.
У кінці заходу учні запалили священний вогонь – свічку пам’яті, молилися за невинноубієнних в роки голодомору в Свято-Покровському Храмі. Кожен учень отримав білий паперовий журавлик – символ життя. Усіх об'єднало одне бажання, щоб ніколи ні одна дитина світу не померла від голоду.
Незрозумілий був той голод. І вродило на городах, на полях, вистачило б усім до нового врожаю, ще й на продаж залишилося. Так ні, за вказівкою з верху все в людей було забране, вивезене.
Збігло з тих пір 82 роки, але в пам’яті народній залишилась біль від цієї несправедливості.
Саме цій даті, 27 листопада в Фастівському НВО, був присвячений урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»
27 листопада учні Маловільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 зібралися на священну лінійку-реквієм пам’яті жертв Голодомору. Учні доєдналися до загальнодержавної хвилини мовчання та акції « Запалимо Свічку пам’яті» на знак вшанування невинно загиблих наших предків страшною мученицькою смертю у 1932-1933 роках.
В Сорокотязькому НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» відбулася лінійка-реквієм «Вогонь пам’яті» до Дня па́м'яті жертв голодомору. Учні декламували вірші про страшні 32-33 роки, запалили свічку пам’яті та вшанували жертв геноциду хвилиною мовчання.
82 роки тому сталася страшна подія в Україні про всю правду якої люди можуть говорити лише зараз. От і у стінах Яблунівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст – дитячий садок» 27 листопада був проведений захід під гаслом: «Люди правди. Щоб світ знав!» в якому учні, вчителі та запрошені змогли донести до всіх те, що роками замовчували. Перед дітьми виступали: Костенко Марія Федорівна – сільський голова з 1964 – 1992 р.р. яка донесла перекази очевидців про ті страшні часи. Також до її розповідей приєдналася і Глущенко Людмила Павлівна – завідуюча сільською бібліотекою. У бібліотеці зберігається історична пам’ятка тих часів записана зі слів очевидців. Ми ще раз почули і побачили яка сильна та незламна духом наша нація. Всі ми горді що ми – українці. В першу чергу ми бережемо та з повагою ставимося до традицій нашого народу. Тому не будемо їх порушувати, а ще й закликаємо всіх вас засвітити свічку 28 листопада о 16:00!
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
Відповідно до Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в Пилипчанському НВК відбувся захід з цієї нагоди. Учні початкової ланки запалили с
... Читати далі »