Київщину називають колискою
української державності. Тут зароджувалися й міцніли державотворчі традиції
українського народу, формувалися морально-етичні засади нації, утверджувалися
нові господарські механізми.
Київську область із центром у м. Києві було утворено 27 лютого 1932
року. Відповідно до Постанови Президії Всеукраїнського Виконавчого Комітету
області безпосередньо підпорядковувались м. Житомир та 98 районів. Крім того,
Київська область була поділена на такі національні Ради: російські, німецькі,
польські, єврейські, чеські. З часом гігантські розміри
територіально-адміністративних одиниць виявилися незручними для управління. У
1937 році утворено Житомирську і Полтавську області, до складу яких відійшли 32
райони Київської області.
ТОВ «Центр навчально-методичної літератури» (директор ТОВ – М.Усик) повідомляє про зафіксовані в усіх регіонах факти придбання та розповсюдження т.зв. «посередниками» в закладах освіти контрафактної навчальної методичної літератури, зокрема – збірників завдань для Державної підсумкової атестації (ДПА) -2011. Також зафіксовані чисельні випадки розповсюдження в школах «піратських» – копійованих збірників.
Однією з ознак такої «піратської» продукції є відсутність на виданнях ТОВ «ЦНМЛ» наклеєної голограми чи наявність інших знаків, що імітують оригінальну голограму.
За висновками експертів, у більшості випадків друк контрафактної продукції відбувається зі значним порушенням санітарних норм і вимог, визначених державою, що становить загрозу для здоров’я дітей.
ТОВ «Центр навчально-методичної літератури» інформує про те, що ДПА 2011/2012 н.р. відбуватиметься відповідно до наказів МОНмолодьспорт України №№
... Читати далі »
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України ще раз нагадує, що відповідно до наказу Міністерства від 27 січня 2012 року № 81 «Про роботу навчальних закладів в у мовах низьких температур», доручено приймати рішення про призупинення навчально-виховного процесу Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, незалежно від форм власності і підпорядкування при зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія.
Для прийняття рішення щодо функціонування дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікац
... Читати далі »
З метою координації діяльності навчальних закладів в умовах низьких температур у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту створено оперативний штаб, який очолив Перший заступник Міністра Євген Суліма.
Дзвінки прийматимуться за телефоном – 226-26-61.
Також інформацію можна надсилати на електронну пошту: v_mats@mon.gov.ua. Члени оперативного штабу здійснюватимуть цілодобове чергування.
За даними Українського гідрометеорологічного центру Міністерства надзвичайних ситуацій України з 28 січня по 6 лютого цього року на всій території країни прогнозується різке зниження температури повітря, що може негативно вплинути на стан здоров’я учасників навчально-виховного процесу.
Просимо керівників навчальних закладів освіти України ознайомитися з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 27 січня 2012 року № 81 «Про роботу навчальних закладів в у мовах низьких температур» та вжити усіх необхідних заходів для запобігання шкідливому впливу низьких температур на стан здоров’я вихованців дошкільних і позашкільних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, а також безпечного функціонування в цих умовах навчальних закладів!
26 січня у Київському національному лінгвістичному університеті за участю заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбувся Всеукраїнський семінар «Особливості навчання іноземних мов у початковій школі: пріоритети та завдання».
До участі у семінарі було запрошено районні методисти іноземних мов та голови районних шкільних методичних об’єднань. Про актуальність та своєчасність такого заходу засвідчила присутність близько 300 осіб з усієї України.
У вступному слові Борис Жебровський проаналізував сучасну ситуацію в іншомовній освіті у школах України та визначив основні завдання і першочергові напрями модернізації сучасної шкільної іншомовної освіти.
Серед питань, які розглядалися на конференції були: світові тенденції навчання іноземних мов у початковій школі та їх реалізація в Україні, проблеми раннього білінгвізму при навчанні іноземних мов, сучасні підходи до створення підручника іноземної мови для молодших школярів, Європейський мовний портфоліо як сучасний засіб контролю в початковій школі, навчально-методичне забезпечення уроку і
... Читати далі »
Міністерство висловлює занепокоєння щодо дотримання температурного режиму у дошкільних навчальних закладах та проведення прогулянок з дітьми дошкільного віку через подальше похолодання на всій території Україні.
Нагадуємо, що відповідно до вимог санітарного законодавства в дошкільних навчальних закладах:
- прогулянки на вулиці допускаються при температурі не нижче - 16°С (для старших дітей – мінус 20°С) і швидкості вітру не вище 3-7 м/сек, але за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба. Проте, тривалість прогулянок скорочується;
- температура повітря в приміщеннях дошкільних навчальних закладів повинна бути:
у ігрових, приймальнях першої групи раннього віку не менше 23 о С;
у ігрових, приймальнях другої групи раннього віку та першої молодшої групи – 22 о С;
у групових, роздягальнях дошкільних груп: другої молодшої, середньої, старшої та підготовчої – 21 о С;
У зв"язку із значним зниженням температурних показників головне управління освіти і науки Київської обласної держдавної адміністрації повідомляє про перенесення будь-яких заходів (учнівських олімпіад, конкурсів, спортивних змагань) проведення яких заплановано на 28-29 січня 2012 року.
Методичні заходи з педагогічними працівниками району, заплановані на період з 30 січня по 4 лютого, - переносяться.
25 січня 2012 року в Державній інспекції навчальних закладів України під головуванням Голови ДІНЗ Михайла Гончаренка відбувся круглий стіл, мета якого – обговорення критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг в системі дошкільної освіти та вдосконалення нагляду (контролю) за діяльністю дошкільних навчальних закладів.
У роботі круглого столу взяли участь працівники ДІНЗ України, заступник директора департаменту – начальник відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Тамара Панасюк, головні спеціалісти управлінь освіти Київської та Житомирської обласних державних адміністрацій Тетяна Чумак та Алла Салецька, управління освіти Прилуцької міської ради Чернігівської області Наталія Лазебна, головний редактор журналу «Практика управління дошкільним закладом», голова Асоціації дошкільних навчальних закладів України Ніна Омельяненко.
Як зазначив Михайло Гончаренко, в своїй роботі Державна інспекція навчальних за
... Читати далі »
25 січня 2012 року в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулося чергове засідання робочої групи з питань опрацювання нової редакції Базового компонента дошкільної освіти України. Під час обговорення, членами робочої групи узгоджено всі спірні питання та доопрацьовано нову редакцію Базового компоненту - державного стандарту дошкільної освіти. Остаточний варіант буде розміщено на сайті Міністерства для громадського обговорення. Надалі робочою групою планується підготувати відповідні матеріали для розгляду Базового компонента дошкільної освіти України на колегії МОНмолодьспорту.
17 січня Анатолій Йосипович Присяжнюк - голова Київської обласної державної адміністрації - відвідав Білоцерківщину. Освітяни вдячні за черговий подарунок - новий шкільний автобус, який підвозитиме на навчання учнів Дроздівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що проживають у селах Сидори, Мазепинці та Дрозди.
1 січня 2012 року розпочато реєстрацію осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Реєстрація триватиме до 20 лютого 2012 року. З детальною інформацією про порядок подання документів, необхідних для здійснення реєстрації, можна ознайомитися на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.
22 грудня 2011 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського та голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Вілкула відбулося заключне пленарне засідання Всеукраїнського семінару з питань формування єдиного регіонального інформаційно-освітнього простору та нагородження переможців обласних конкурсів «Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених», «Молоді вчені - Дніпропетровщині».У засіданні взяли участь аташе з університетського та наукового співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Гійом Колен, керівник з роботи з закладами освіти й науки компанії «Майкрософт Україна» Олександра Сизова, директор освітніх програм корпорації «Інтел» в України та країнах СНД Тетяна Нанаєва,
директор Харківської компанії «Нові знання» Юрій Зайцев, керівництво Дніпропетровської ОДА та обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських дер
... Читати далі »
Розвиток української освіти турбує кожного з нас. Адже хтось саме навчається за шкільною лавою, інші гризуть граніт науки в університеті, а дехто наступного року поведе свою дитину до першого класу. За останні півтора року в галузі відбулися, можна сказати, революційні зміни, які не лише поліпшать якість вітчизняної освіти, а й піднесуть її на новий рівень.
Про найголовніші реформи в освітянській галузі й актуальні проблеми сьогодення в інтерв’ю «УК» розповідає міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро ТАБАЧНИК.
— Дмитре Володимировичу, нещодавно в інтерв’ю газеті The Times ви сказали, що, згідно з результатами Всесвітнього економічного форуму в Давосі, українська система освіти перебуває на 56 місці із 140 країн, — позаду Росія, Польща і Грузія. Втім, нам ще є до чого прагнути. Які основні реформи поліпшать нашу систему освіти?
І семестр 2011-2012 навчального року продовжено до 29 грудня (останній день), а зимові канікули триватимуть з 30 грудня 2011 року по 15 січня 2012 року. ІІ семестр розпочнеться 16 січня 2012 року (наказ відділу освіти від 14 грудня 2011 року № 628 "Про зміну структури 2011-2012 навчального року").
«У цьому році розроблено та затверджено Кабінетом Міністрів Державні стандарти початкової загальної освіти. Новий стандарт початкової школи, який буде запроваджено вже з 1 вересня 2012 року носить низку абсолютно нових рішень. По-перше, для початкової школи ми вперше розпочинаємо обов’язкове вивчення іноземної мови по всій Україні з першого класу. По-друге, інформатику діти вивчатимуть з другого класу. По-новому проходитиме й урок фізичного виховання – без нормативів – як урок руху і дихання, перебування на свіжому повітрі.
У нові стандарти включено використання здоров’язбережувальних технологій та екологічну спрямованість освіти. Розробляються також нові програми і курси щодо прищеплення дітям у початковій школі сімейних цінностей», - зазначив сьогодні Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час прес-конференції щодо підсумків роботи МОНмолодьспорту у 2011 році.
Міністр повідомив, що «Міністерством також розроблено та Урядом зат
... Читати далі »
12 грудня 2011 року в приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада голови Київської обласної державної адміністрації А.Й. Присяжнюка з керівниками навчальних закладів області. Учасники наради відвідали обласну виставку-презентаціїю
«Освіта Київщини – 2011», на якій були представлені матеріали творчих
напрацювань освітян