24 грудня заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський провів нараду із фахівцями МОНмолодьспорту, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та Міжнародної української школи з питань проведення Всеукраїнських інтелектуальних змагань серед школярів (олімпіад, турнірів, конкурсів).
Загалом Міністерством проводяться та підтримуються такі інтелектуальні змагання:
- Всеукраїнські учнівські олімпіади з 20 навчальних дисциплін;
- Всеукраїнські Інтернет-олімпіади з 8 навчальних предметів;
- Всеукраїнські турніри з 11 предметів;
- в 11 номінаціях проводять Всеукраїнські та міжнародні конкурси («Левеня», «Кенгуру», «Турнір чемпіонів», «Лелека», «Колосок» та інші).
Із дев’яти навчальних предметів проводяться Міжнародні олімпіади, на яких досить успішно виступають українські школярі. До речі, саме у 2012 році з ініціативи Бориса Жебровського стартувала І-а Міжнародна учнівська олімпіада з історії, яку проведено на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Відзначаючи важливість проведення інтелектуальних змагань для підтримки обдарованої молоді, заступник Міністра застеріг від включення у рейтинг навчальних закладів та областей тих змагань, які проводяться громадськими організаціями, фондами чи приватними установами. Адже участь у них є добровільною й відбувається за кошти учасників. У зв’язку із зазначеним, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти дано доручення підготувати відповідного листа на всі управління освіти та Міністерство Автономної Республіки Крим. Борис Жебровський також доручив відповідним структурам проаналізувати інтелектуальні змагання, що проводяться у сусідніх країнах; розширити коло змагань за рахунок участі в них дошкільнят і учнів початкової школи (наприклад, Лего-фестиваль). Особливої уваги Міністерства потребує вирішення питання участі у Всеукраїнському олімпіадному русі учнів-інтелектуалів із Міжнародної української школи, які навчаються у різних країнах світу.
Так що попереду багато цікавого і корисного.
|