Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа в Віфлеємі. Різдво Христове - одне з найважливіших християнських свят, державне свято в більш ніж 100 країнах світу. Перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 ст. Питання про реальну дату народження Ісуса Христа є суперечливим і неоднозначно вирішеним серед церковних авторів. Можливо, вибір 25 грудня пов’язаний з приходом на цей день язичницького солярного свята «Народження Сонця Непереможного», який з прийняттям у Римі християнства наповнився новим змістом. Згідно з однією із сучасних гіпотез, вибір дати Різдва відбувся внаслідок одночасного святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня; відповідно, у результаті додавання до цієї дати (25 березня) 9 місяців Різдво припало на день зимового сонцестояння. Свято Різдва Христового має п’ять днів передсвята (з 20 по 24 грудня) і шість днів віддання. Напередодні, або в день навечір’я свята (24 грудня) дотримуються особливо суворого посту, що отримав назву святвечір, тому що в цей день вживається в їжу сочиво - зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна. За традицією, піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі. У навечір’я свята згадуються старозавітні пророцтва і под
... Читати далі »
Із першого вересня 2013 року три мільйони українських школярів почнуть вивчати другу іноземну В Європі жартують: якщо не знаєш мов, ніколи не зрозумієш мовчання іноземців. Жести виручають не завжди! Наприклад, у Бразилії є загроза повторити помилку президента Ніксона, який під час візиту показав аудиторії «кільце» з великого і вказівного пальців. У США це означає «о’кей!». Але бразильці образилися – у них це нелітературний вислів. У деяких країнах кулак з відстовбурченим великим пальцем означає «клас!». А в Греції це: «Та пішов ти!», у мусульманських країнах – непристойна пропозиція…
Сучасна людина, – переконана авторка підручників з німецької мови, співробітниця всесвітньої мережі Гете-Інституту доктор Забіне Дінзель, – повинна знати багато мов. Вони знадобляться у службових відрядженнях і просто подорожах. Але є хороша новина: після вивчення двох іноземних усі інші опанувати дуже легко.
Сама Забіне Дінзель знає німецьку, італійську, іспанську, японську. І вважає, що це мало. На конференції директорів українських шкіл, яка відбулася днями в Києві, вона ділилася досвідом: як краще вивчити іноземну мову. І, основне, чому школярам потрібна, окрім англійської, ще й німецька.
З НІМЕЦЬКОЮ – НА РОБОТУ!
Конференцію організували фахівці Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України та працівники Гете-Інституту. Її мета – розповісти директорам і вчителям про переваги вивчення німецької. ... Читати далі »
24 грудня заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський провів нараду із фахівцями МОНмолодьспорту, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та Міжнародної української школи з питань проведення Всеукраїнських інтелектуальних змагань серед школярів (олімпіад, турнірів, конкурсів).
Загалом Міністерством проводяться та підтримуються такі інтелектуальні змагання:
- Всеукраїнські учнівські олімпіади з 20 навчальних дисциплін;
- Всеукраїнські Інтернет-олімпіади з 8 навчальних предметів;
- Всеукраїнські турніри з 11 предметів;
- в 11 номінаціях проводять Всеукраїнські та міжнародні конкурси («Левеня», «Кенгуру», «Турнір чемпіонів», «Лелека», «Колосок» та інші).
Із дев’яти навчальних предметів проводяться Міжнародні олімпіади, на яких досить успішно виступають українські школярі. До речі, саме у 2012 році з ініціативи Бориса Жебровського стартувала І-а Міжнародна учнівська олімпіада з історії, яку проведено на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Відзначаючи важливість проведення інтелектуальних змагань для підтримки обдарованої молоді, заступник Міністра застеріг від включення у рейтинг навчальних закладів та областей тих змагань, які проводяться громадськими організаціями, фондами чи приватними установами. Адже участь у них є добровільною й відбувається за кошти учасників. У зв’язку із зазначеним, Інституту інноваційних технолог
... Читати далі »
24 грудня 2012 року на базі Шкарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працівниками центру практичної психології і соціальної роботи Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів проведено тренінг «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної та дошкільної освіти».
У тренінзі взяли участь 28 працівників психологічної служби з Білоцерківського, Богуславського, Володарського, Кагарлицького, Рокитнянського, Сквирського, Таращанського, Ставищенського, Тетіївського районів, міст Біла Церква, Бровари, Ржищів.
До програми тренінгу включено такі основні тематичні блоки: епідемічна ситуація щодо ВІЛ/СНІДу у світі та Україні; основна інформація щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції та методів профілактики інфікування; поняття «стигма», «дискримінація» та «толерантне ставлення»; особливості перебування ВІЛ-позитивних дітей у навчальних закладах. Учасники обговорили особливості проведення навчальних тренінгів зазначеної тематики з учнями та їхніми батьками.