Міносвіти рекомендує перенести строки осінніх канікул у зв’язку із розташуванням у школах виборчих дільниць, школярі відпочиватимуть з 25 жовтня до 1 листопада Відповідні рекомендації містяться у листі освітнього відомства, який надіслано начальникам обласних управлінь освіти і науки. У зв’язку з тим, що переважна більшість виборчих дільниць розташована в загальноосвітніх навчальних закладах, у міністерстві пропонують розпочати шкільні осінні канікули на чотири дні раніше - у четвер 25 жовтня. Навчальні заняття мають розпочатися також у четвер - 1 листопада. У профільному відомстві зауважують, що це дасть можливість організовано розпочати та завершити роботу виборчих дільниць, уникнути ускладнення епідеміологічної ситуації в дитячих колективах та якісно підготувати шкільні приміщення до проведення навчальних занять. Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться у неділю 28 жовтня. Попередніми рекомендаціями, якими було визначено структуру 2012/2013 навчального року, передбачалося проведення осінніх канікул з 29 жовтня до 4 листопада.
18 жовтня 2012 року на базі Матюшівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбулось заняття школи новопризначеного заступника директора школи з навчально-виховної роботи. Навчання провела Віценко Ольга Тимофіївна. У занятті взяла участь Петренко Тетяна Михайлівна, директор Матюшівської ЗОШ.
Слухачі школи поділилися
враженнями про свої перші кроки на посаді, форми методичної роботи з педпрацівниками
школи. За круглим столом обговорили основні вимоги до ведення ділової
документації та підходи до планування методичної роботи. Керівник школи Віценко
О.Т.познайомила з новинами в
педагогічній науці щодо організації та планування методичної роботи. Петренко Т.М., директор школи, та Лук’яненко Т. А., заступник директора школи, розповіли про ведення шкільної документації відповідно вимог чинного законодавства. Новопризначені завучі висловили бажання внести
корективи у план роботи школи і на наступних заняттях презентувати свої перші
крокина посаді заступника директора.
Шановні методисти! В цей чудовий і сонячний день, приміть найщиріші вітання з нагоди 45-річчя від дня створення методичної служби України.
Методична служба завжди ставила і вирішувала питання, виходячи з потреб системи освіти і, перш за все, вчителів. Бажаємо Вам осягнути нові здобутки наукових та освітніх інновацій і втілити їх у життя, зустріти добрих і надійних друзів, розуміння колег і керівництва у реалізації сміливих творчих проектів, а головне — досягти омріяної мети.
З повагою головний редактор журналу «Методист» видавництва «Шкільний світ» Ірина Рожнятовська
Два рази на рік стрілки годинника переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня - на годину вперед, в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час. 18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на зимовий час в Україні відбудеться в
... Читати далі »
З 10 по 13 жовтня 2012 року у м. Харкові на базі Харківської академії неперервної освіти в рамках польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» відбувся семінар-тренінг для вчителів економіки та практичних психологів двадцяти пілотних загальноосвітніх навчальних закладів Київської та Харківської областей. Учасники проекту від Білоцерківського району - вчитель економіки Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мазуренко Марина Анатоліївна та практичний психолог Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Багдасарова Людмила Віталіївна.
Основною метою проекту є розвиток в учнів та вчителів культури підприємництва, необхідних компетентностей для досягнення успіху в бізнесі або професійній кар'єрі, а також обмін досвідом у запровадженні в шкільній практиці заходів, пов'язаних із розвитком професійної активності та підприємливості.
Проект заплановано на 2 роки і складається з 4 компонентів: 1. Навчання українських експертів для підтримки розвитку вчителів і шкільних психологів у сфері реалізації завдань щодо профісійної активності та підприємливості учнів. 2. Підготовка вчителів українських шкіл і шкільних психологів до підтримки розвитку учнів у сфері професійної активності та підприємництва. 3. Створення Шкільних клубів підприємництва (підготовка учнів до активності
... Читати далі »