Десять місяців тому в грудневому номері «Освіти України» в матеріалі «Як розправитися з психологом?» ми розповіли про конфлікт між батьками і шкільним працівником. Нагадаємо: мати хлопчика вимагала звільнити психолога за те, що та визнала дитину не готовою до навчання. Нещодавно ми дізналися, що конфлікт вирішився у специфічний спосіб. Під тиском листів і скарг, які щедро надсилала мати до різних інстанцій, психолог першої категорії звільнилася зі школи. І нині успішно працює в приватному психологічному центрі. Розібратися в цій ситуації нам допомогла методист з психологічної служби науково-методичного центру управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Раїса Григорович. Пропонуємо вашій увазі її думку про значення й розвиток психологічної служби.
Мета роботи працівників цієї галузі – психологічне забезпечення педагогічного процесу і підвищення його ефективності, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя всіх його учасників. Та чи легко цього досягти?
Із 56 практичних психологів ЗНЗ лише 57 % працюють на одну ставку, 13 % мають 0,75, а 30 % – всього 0,5 ставки. Про довантаження психолога до однієї ставки можна тільки мріяти
Найчастіше працівникові освітньої психологічної служби доводиться мати справу з проблемами, які виникають у г
...
Читати далі »