П`ятниця, 14.06.2024, 14:54
Методична служба
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Актуально! [732] Атестація педпрацівників [13]
Батькам [4] Вітаємо! [197]
День сьогодні [108] Державна підсумкова атестація [20]
Діловодство [2] Документ [14]
Закінчення навчального року [27] Запрошуємо до обговорення [2]
ЗНО [46] Інклюзивне навчання [2]
Інспектування [4] Конкурс [106]
Методичні заходи [558] Науково-методична рада РМК [3]
Нарада директорів [28] Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи [14]
Обдарована дитина [85] Педагогічні кадри [55]
Позакласна робота [39] Початок навчального року [105]
Предметний тиждень [102] Тема тижня [10]
Управлінська діяльність [36] Спорт [29]
Шкільні новини [413]
Корисні посилання

СТРІЧКА НОВИН

Освітній портал

Новини » 2012 » Квітень » 23
     У загальноосвітніх навчальних закладах близиться до завершення навчальний рік, який цього року скорочено через проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу
   Українські школи увійшли до завершальної фази навчального року, першими навчання завершать одинадцятикласники. Відповідно до графіку закінчення навчального року учні 11-х класів завершать заняття 3 травня.
    Наступного дня їх очікує перший випускний іспит з української мови. Підсумкова атестація з цього предмета відбудеться у вигляді переказу, а завдання буде оголошено у день проведення атестації по телебаченню та радіо.
    До 11 травня випускники 11-х класів складуть іспити ще з двох навчальних предметів. Результати державної підсумкової атестації увійдуть до додатків до атестатів про повну загальну середню освіту та будуть враховуватися при визначенні середнього бала атестата.
    У учнів 9-х класів державна підсумкова атестація проводитиметься у період з 14 до 30 травня. Протягом цього часу учні атестуватимуться з п'яти шкільних предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчаль ... Читати далі »
Категория: Закінчення навчального року | Просмотров: 919 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

      У Міносвіти заявляють, що робоча група встигне опрацювати зауваження і пропозиції до оновленого проекту протягом двох тижнів
     У прес-службі міністерства нагадали, що від початку роботи над програмою зі світової літератури до членів робочої групи надійшло близько трьох тисяч пропозицій, які були враховані під час підготовки першого проекту програми, представленого на широке громадське обговорення 5 квітня 2012 року.
Після презентації проекту в Будинку вчителя усі пропозиції близько 700 відгуків, рецензій, експертних висновків, окремих пропозицій і зауважень були ретельно розглянуті й оброблені робочою групою в процесі доопрацювання проекту.
      У понеділок 23 квітня на сайті Міністерства освіти оприлюднено доопрацьований проект програми зі світової літератури для 5-9 класів.
      За повідомленням прес-служби Міністерства освіти робота робочої групи триває. Також повідомляється, що протягом двох тижнів робоча група встигне опрацювати зауваження і пропозиції до оновленого проекту.
      З доопрацьованим проектом нової навчальної програми зі світової літератури (станом на 23 квітня 2012 року) можна ознайомитися на сайті Міносвіти.

      За ма ... Читати далі »
Категория: Актуально! | Просмотров: 732 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

Звернення до Дмитра Табачника щодо ситуації навколо обговорення проекту нової програми світової літератури для 5‑9-х класів
Міністру освіти і науки, молоді та спорту України
Дмитру Табачнику

Вельмишановний пане міністре!
Звертаються до Вас науковці й учителі м. Чернігова щодо ситуації навколо обговорення проекту нової програми світової літератури для 5‑9-х класів (автори О. Ніколенко (керівник), К. Таранік-Ткачук, С. Фоміна, Н. Онищенко, Т. Сегеда, О. Ревнивцева).

Багатостраждальна майже двадцятирічна історія шкільного курсу "Зарубіжна література" (нині "Світова література") містить багато спроб знищити предмет (вилучити, інтегрувати…) з боку політиків, чиновників від МОНмолодьспорту (колись МОНУ), а ще безупинними війнами між претендентами на програмотворчий процес і підручниковотворчий бізнес. Останнім часом учителі, учні, їхні батьки, усі зацікавлені в тому, аби предмет відбувся, комфортно почувалися з настанням "ери стабільності", коли нарешті завершився етап становлення, коли з’явилися народжені в муках програми й підручники, які засвідчили розуміння мети й завдань предмета, наявність досвіду авторів зі створення якісної науково-методичної бази. Підготовлено чимало посібників, дидактичних матеріа ... Читати далі »
Категория: Актуально! | Просмотров: 910 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

   Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня. 
     Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології. 
     Іноді говорать, що психологія - це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія, як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля - це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів. Прагнення людини підмінити властиву йому духовність психологічними доктринами, як правило може привести його у глухий кут, проте якщо не змішувати ці два поняття, то наука психологія може виявитися вельми корисна. На практиці в багатьох областях людської життєдіяльності вже давно застосовуються численні напрацювання і спостереження, які стали доступні завдяки науці ... Читати далі »
Категория: Вітаємо! | Просмотров: 885 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

      В період травневих свят в Україні буде чотири офіційних вихідних - з 29 квітня по 2 травня включно.
     Це визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 28 листопада 2011 року № 1210-р «Про перенесення робочих днів у 2012 році».
     При цьому українцям доведеться замість понеділка, 30 квітня, попрацювати в суботу, 28 квітня.
Крім того, жителі України будуть відпочивати 9 травня - в День Перемоги, пише Інтерфакс-України.
Як повідомляв MIGnews.com.ua, Кабінет Міністрів прийняв постанову, згідно з якою робочий понеділок
30 квітня українці будуть відпрацьовувати в суботу 28 квітня. Тобто, в цьому році вихідні дні на травневі свята будуть 30 квітня, а також 1, 2 і 9 травня.
     Матеріал надано виданням MigNews.com.ua
Категория: Актуально! | Просмотров: 647 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

У Держінспекції навчальних закладів обговорили критерії системи оцінювання, що дозволять враховувати думку громадськості при визначенні рейтингу шкіл

Міністерство освіти продовжує роботу з впровадження системи рейтингового оцінювання українських шкіл, основною метою якої є стимулювання підвищення якості освіти та здійснення моніторингу діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

Державною інспекцією навчальних закладів проведено круглий стіл з питань участі громадськості в моніторингу ефективності діяльності шкіл та визначення їх рейтингу. Основною темою заходу стало обговорення одного з модулів автоматизованої інформаційної системи «Рейтинг», з метою розробки критеріїв для врахування думки громадськості при визначенні рейтингу.

Під час обговорення перший заступник голови держінспекції Юрій Дудник зазначив, що стратегія реформування освіти спрямована на забезпечення державних гарантій рівного доступу до якісної освіти. "Це вимагає забезпечення сучасними механізмами вимірювання досягнутої якості освіти, виявлення факторів впливу на неї, оцінювання ефективності та результативності діяльності навчальних закладів", - зауважив він.

На його думку, одним з механізмів вимірювання є проведення постійного моніторингу, частково цю функцію може забезпечити а ... Читати далі »
Категория: Управлінська діяльність | Просмотров: 1048 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

Український центр оцінювання якості освіти здійснив розсилку запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні абітурієнтам усіх регіонів

У запрошеннях-перепустках зазначено місце, дата та час проведення ЗНО з кожного тестового предмета.

Запрошення-перепустка надіслана кожному абітурієнту за поштовою адресою, що вказувалася ним під час реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Звертаємо увагу абітурієнтів, що запрошення-перепустка для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні є одним з необхідних документів, за якими здійснюється допуск учасника ЗНО до пункту тестування. Абітурієнти також мають можливість самостійно роздрукувати запрошення зі своїх інформаційних сторінок на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання створені на базі окремих навчальних закладів, що розташовані у великих райцентрах, містах, обласних центрах, Києві та Севастополі.

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень учнів у 2012 році розпочнеться 15 травня тестуванням з хімії та триватиме до 7 червня. Протягом цього часу учасники ЗНО матимуть можливість скласти тести з 10 навчальних предметів.

Результати ЗНО абітурієнти використовуватимуть для участі у конкурсно ... Читати далі »
Категория: ЗНО | Просмотров: 738 | Добавил: osvita | Дата: 23.04.2012 | Комментарии (0)

19 грудня - день народження сайту

Календар
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Статистика

Locations of visitors to this page


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 387
Погода


Онлайн переводчик
поменять
Copyright MyCorp © 2024